Більшу частину вакцин проти коронавірусу придбали країни з високим і середнім доходом – ВООЗ
У світі 42 країни впроваджують безпечні та ефективні вакцини проти COVID-19, 36 із яких – країни з високим доходом, а шість – із середнім доходом. Про це заявив генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус під час брифінгу 8 січня.
"Очевидна проблема полягає в тому, що країни з низьким та більшістю середнього рівня доходів ще не отримують вакцини. Спочатку багаті країни скупили більшу частину вакцин. Тепер ми також бачимо, що країни з високим і середнім рівнем доходу, які є учасниками [глобальної ініціативи] COVAX, укладають додаткові двосторонні угоди. Це потенційно збільшує ціну для всіх і означає, що люди із групи високого ризику в найбідніших і найбільш маргіналізованих країнах не отримують вакцини", – зазначив глава ВООЗ.
Він зауважив, що такий розподіл вакцин шкодить усім.
На думку Гебреєсуса, вакцинація на справедливій основі врятує життя, стабілізує системи охорони здоров'я і приведе до глобального економічного відновлення.
"Важливо зазначити, що це також допоможе нам обмежити можливість мутації вірусу", – підкреслив він.
Гебреєсус закликав країни, які закупили більше вакцин, ніж їм потрібно, і які контролюють світові постачання, "негайно пожертвувати і передати їх COVAX".
"Я закликаю країни та виробників припинити укладати двосторонні угоди завдяки COVAX", – сказав він.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
У світі вже більше ніж 30 країн розпочало вакцинацію проти COVID-19 у групах ризику.