BioNTech та Pfizer розпочинають випробування вакцини проти коронавірусного штаму "Омікрон"
Фармацевтичні компанії Pfizer та BioNTech розпочинають дослідження з оцінювання ефективності COVID-вакцини проти штаму "Омікрон". Про це 25 січня повідомила Pfizer.
У дослідженні візьме участь 1420 учасників від 18 до 55 років. Їх розділять на три групи, щоб вивчити різні схеми вакцинації. Досліджуватимуть безпеку вакцин-кандидатів, а також їхню переносимість та ефективність.
"Це дослідження є частиною нашого науково обґрунтованого підходу до розроблення вакцини, яка забезпечує такий самий рівень захисту від "Омікрону", як і від більш ранніх варіантів, але з більшою тривалістю захисту", – сказав генеральний директор та співзасновник BioNTech, професор Угур Сахін.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила поширення коронавірусу пандемією.
У листопаді 2021 року в ПАР виявили новий варіант коронавірусу B.1.1.529, який має велику кількість мутацій, що викликають занепокоєння. ВООЗ дала йому назву "Омікрон". Станом на 22 грудня "Омікрон" було підтверджено у 110 країнах.
Наразі штам "Омікрон" стає домінантним у світі. За прогнозом ВООЗ, за кілька тижнів "Омікроном" може заразитися більше ніж половина населення Європи.
Головний інфекціоніст США Ентоні Фаучі вважає, що "Омікрон" заразніший за інші варіанти коронавірусу, але менш небезпечний. У ВООЗ також зазначали, що "Омікрон" викликає менш тяжке захворювання на COVID-19, ніж "Дельта".
В Україні перший випадок зараження "Омікроном" підтвердили у середині грудня.