Бєлковський про Навального: Захід у труні бачив російську опозицію
Російська опозиція, до якої належить Олексій Навальний, мало цікавить представників Заходу. Таку думку російський політолог Станіслав Бєлковський висловив 31 березня в ефірі радіостанції "Эхо Москвы".
Мова про це зайшла у зв'язку з думкою, що "Захід робить ставку на Навального".
"Захід нічого не робить. Захід, правду кажучи, у труні бачив російську опозицію протягом усього її існування, якщо називати речі своїми іменами. Веде діалог із легітимним правителем [Володимиром] Путіним, усе інше використовує як чинник тиску на легітимного правителя, ні більше ні менше", – сказав Бєлковський.
За його словами, "санкції, які вводить Захід, – не санкції за "списком Навального" й у межах філософії "списку Навального".
"Навальний запропонував 35 осіб, список із фізичних осіб, але в роботу він не пішов, і Захід, як і раніше, акцентує на тому, що його, звичайно, цікавить внутрішня політика в Росії, але не дуже. А більше його цікавлять воєнні зобов'язання і воєнна політика Росії, зокрема хімічна зброя, ситуація в Україні, – все це Захід цікавить. І щодо цього Захід веде переговори з Путіним, і тут взаємний торг можливий", – пояснив Бєлковський.
Він вважає, що Навальний для Заходу – один із приводів поговорити про міжнародну безпеку.
"Не можна сказати, що Захід розглядає долю Навального як самоцінну сутність у діалозі з Росією", – зазначив політолог.
Навальний із серпня 2020 року проходив лікування і реабілітацію в Німеччині після отруєння бойовою речовиною класу "Новачок". Літак, яким він летів із Томська в Москву, екстрено сів в Омську 20 серпня через погіршення стану політика. Навальний спочатку перебував у лікарні в Омську, а 22 серпня його доправили до берлінської клініки "Шаріте". Політик був у комі 18 днів. Опозиціонер вважає замах на себе терористичним актом, організованим ФСБ за наказом президента РФ Володимира Путіна.
Навальний повернувся в Росію з Німеччини 17 січня 2021 року. Відразу після повернення його затримали в аеропорту "Шереметьєво" у справі "Ів Роше" і заарештували на 30 діб (у межах справи він дістав умовний строк і мав реєструватися у слідчих, але не робив цього через лікування в Німеччині).
Симоновський суд Москви 2 лютого на виїзному засіданні в Мосміськсуді замінив Навальному умовний строк на реальний у справі "Ів Роше". З урахуванням часу, проведеного під домашнім арештом, політик пробуде в колонії загального режиму два роки і 6,5 місяця.
20 лютого Бабушкінський суд Москви відмовився виконувати рішення ЄСПЛ звільнити Навального і визнав законним рішення про заміну політику умовного строку на реальний.
Наприкінці лютого Навального етапували у виправну колонію №2 у місті Покров Владимирської області. Він зазначив, що російській тюремній системі вдалося його здивувати. "Не уявляв, що можна влаштувати справжній концтабір за 100 км від Москви", – написав політик.
Адвокати Навального відвідали його в колонії 25 березня. Адвокатка Ольга Михайлова розповіла, що у політика віднімає праву ногу, з ліків йому дають мазь і таблетки ібупрофену.
25 березня дружина опозиціонера Юлія Навальна заявила, що у її чоловіка місяць тому в СІЗО "Матросская тишина" в Москві почалися проблеми зі здоров'ям. Родичі політика вимагають дати йому можливість лікуватися у лікарів, яким вони довіряють. "[Президент Росії Володимир] Путін уже на всю країну розповідав, що читає мої звернення до нього. Так ось: я вимагаю негайно звільнити мого чоловіка Олексія Навального, якого він запхав у в'язницю незаконно", – заявила вона. Спікер Путіна Дмитро Пєсков заявив, що в Кремлі не реагуватимуть на звернення Навального. Він сказав, що зараз, коли Навального засудили і він перебуває в колонії, "адресатом для таких звернень" є Федеральна служба виконання покарань.
31 березня Навальний оголосив голодування. Він вимагає допустити до нього лікаря. За словами політика, у нього виникає гострий біль, що прогресує, "спочатку у спині, потім у правій нозі, а тепер з онімінням частини лівої ноги".