Блінкен обговорив зі Столтенбергом "координацію трансатлантичної відповіді на російські загрози Україні, які тривають" – Держдеп

Блінкен та Столтебрег обговорили ситуацію навколо України
Фото: EPA
Держсекретар США Ентоні Блінкен 10 лютого провів телефонну розмову з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Про це повідомив сайт Держдепу.

Вони обговорили "подальшу координацію трансатлантичної відповіді на російські загрози Україні, які тривають".

Блінкен під час розмови підтвердив відданість США "тісній співпраці та консультаціям із союзниками та партнерами".

"Він підкреслив готовність США завдати Росії швидких та серйозних втрат, якщо вона продовжить воєнну агресію проти України. Держсекретар Блінкен і генеральний секретар Столтенберг обговорили дипломатичні зусилля, спрямовані на те, щоб закликати Росію до деескалації та вступити у змістовний і взаємний діалог, коригування військових позицій США та союзників для зміцнення східного флангу Альянсу", – ідеться в повідомленні.

Контекст:

Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знову стягує війська до кордону з Україною.

США та НАТО неодноразово закликали Росію до деескалації напруги на кордоні.

У Білому домі заявили 18 січня 2022 року, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. Зокрема, у США стурбовані переміщенням російських військ на навчання до Білорусі.

28 січня президент України Володимир Зеленський наголосив, що ситуація на кордоні не напруженіша, ніж на початку 2021 року, а висловлювання західних лідерів про наближення війни шкодять українській економіці.

Міністр оборони України Олексій Резніков наприкінці січня заявив, що попри значне скупчення російських військ не створено жодного ударного угруповання, необхідного для того, щоб перейти до наступу.

8 лютого Резніков повідомив, що вздовж усього кордону з Україною з боку РФ, Республіки Білорусь та тимчасово окупованих територій перебуває 140 тис. військових, включно з повітряним та морським компонентами.