Болівія розірвала дипвідносини з Ізраїлем через війну в Газі
Болівія заявила, що розірвала дипломатичні відносини з Ізраїлем через його атаки на сектор Гази, а Колумбія та Чилі відкликали своїх послів у близькосхідній країні для консультацій. Про це 31 жовтня пише Reuters.
Болівія вирішила розірвати дипломатичні відносини з ізраїльською державою "на знак засудження агресивного і непропорційного ізраїльського військового наступу, який відбувається в секторі Гази", заявив заступник міністра закордонних справ країни Фредді Мамані на пресконференції.
Три країни закликали до припинення вогню, а Болівія та Чилі наполягали на надходженні гуманітарної допомоги в зону і звинувачували Ізраїль у порушенні міжнародного права.
Президент Колумбії Густаво Петро назвав напади "різаниною палестинського народу". Інші країни Латинської Америки, такі як Мексика і Бразилія, також закликали до припинення вогню.
Reuters нагадало, що раніше Болівія вже розривала дипломатичні відносини з Ізраїлем – 2009 року в часи уряду президента Ево Моралеса – також на знак протесту проти дій Ізраїлю в Газі. Однак 2020 року уряд тимчасової президентки Жанін Анез відновив відносини.
Контекст:
7 жовтня бойовики ХАМАС здійснили масований ракетний обстріл південних і центральних районів Ізраїлю, вторглися на територію країни й захопили в полон заручників.
Ізраїль у відповідь розпочав контртерористичну операцію й перейшов у стан війни. 9 жовтня армія Ізраїлю повідомила, що повернула контроль над усіма містами на кордоні із сектором Гази, а прем'єр-міністр країни Біньямін Нетаньяху заявив, що ЦАХАЛ ліквідував сотні терористів, але на цьому не зупиниться й перетворить на руїни "будь-яке місце, де діє ХАМАС".
27 жовтня глава МЗС Йорданії Айман Сафаді заявив, що Ізраїль розпочав наземну операцію в секторі Гази, а палестинці повідомили про появу в регіоні танків ЦАХАЛ.