Боровой: Істерика російських імперіалістів через вступ Чорногорії до НАТО – уже третя падуча
У РФ уже була широка інформаційна кампанія перед вступом до НАТО Польщі, Чехії та Угорщини, а потім – під час розширення Альянсу у 2004 році, нагадав російський опозиціонер і політичний експерт Костянтин Боровой.
Російська влада здіймає галас щодо розширення НАТО, щоб мобілізувати електорат перед черговими виборами. Таку думку висловив російський опозиціонер і політичний експерт Костянтин Боровой у Facebook.
"Істерика російських імперіалістів через вступ Чорногорії до НАТО – уже третя падуча. Перша була перед вступом до НАТО Польщі, Чехії та Угорщини в 1999 році", – розповів він.
Експерт зазначив, що в 1999 році "істерику" організував прем'єр-міністр Росії Євген Примаков.
"Усе, як люблять ці чекістські тварюки. Із брехнею, що їх обдурили, що Горбачову (перший президент СРСР Михайло Горбачов. – "ГОРДОН") обіцяли не розширювати НАТО на схід (чого сам Горбачов не підтверджує), із широкою пропагандистською кампанією і погрозами. Друга кампанія проводилася перед вступом до НАТО всіх балтів, Болгарії, Словаччини та Словенії, Румунії у 2004 році", – продовжив Боровой.
Він звернув увагу, що пропагандистська кампанія "випадково і вдало" збіглася з виборами президента РФ Володимира Путіна у 2004 році.
"Ну хто ж тепер захистить бідних росіян від НАТО, крім Молі? Кампанія була дорогою й ефективною – всі ЗМІ були вже під контролем. Для наступного терміну, якщо не підведе здоров'я, Путіну знадобиться вступ до НАТО всіх країн Близького Сходу, а можливо, і Китаю з Монголією. Північну Корею можна залишити на наступні вибори президента РФ – медицина прогресує. Чим чорт не жартує", – підсумував експерт.
19 травня 2016 року глави міністерств закордонних справ країн НАТО підписали протокол про вступ Чорногорії до Альянсу, і країна отримала статус спостерігача на засіданнях організації.
28 квітня 2017 року депутати Скупщини Чорногорії одноголосно проголосували за вступ країни до Північноатлантичного альянсу. Чорногорія офіційно стане 29-м членом НАТО на початку червня.
29 травня міністр закордонних справ Чорногорії Срджан Дарманович заявив, що Росія серйозно втрутилася у внутрішні справи Чорногорії, намагаючись перешкодити намірам країни вступити до НАТО.
31 травня Росія внесла низку посадових осіб Чорногорії до списку громадян, які не зможуть потрапити до РФ.