Боровой: Найсильніші дії, які чинить американська адміністрація, – це відмова від будь-яких переговорів із РФ
Тактика мовчання, обрана Білим домом у відносинах із Росією, фактично означає небажання співпрацювати, хоча цього може виявитися недостатньо. Таку думку висловив російський політичний експерт Костянтин Боровой.
Адміністрація США поки що не чинить узагалі жодних дій стосовно Росії, що, з одного боку, логічно, а з іншого – небезпечно. Про це у блозі на сайті "Обозреватель" написав російський опозиціонер і політичний експерт Костянтин Боровой.
"Звичайно, кібернетична та пропагандистська агресія Росії проти Заходу хвилює США. Але, на жаль, ось уже півроку далі заяв справа не йде. Самих заяв зроблено багато – з адміністрації Барака Обами, тепер із адміністрації Дональда Трампа – але поки що це лише слова. Реальних дій або кроків – немає", – стверджує Боровой.
Він підкреслив, що російська пропаганда та провокації не слабшають, тривають постачання російської зброї Ірану і низці терористичних організацій.
"Хоча, можливо, найсильніші дії, які сьогодні чинить американська адміністрація – це відмова від будь-яких переговорів. І це правильно, хоча, можливо, це і не найефективніший інструмент у питаннях, пов'язаних із ситуацією в Україні та Сирії. По суті, США відмовляються від співпраці з Кремлем. Кремль, зрозуміло, в чому зацікавлений: у пропагандистському ефекті можливих зустрічей, переговорів, ну й потім – у діалозі щодо санкцій", – зазначив експерт.
Європа почала діяти незалежно від американців, написав Боровой, нагадавши про призначення у Великій Британії спеціального міністра з протидії пропаганді, кібернетичній і гібридній війні.
"Переговори, мабуть, не потрібні. Переговорюватися з терористами – це неправильно. Але рішення потрібні. Потрібно починати захищати Україну, а для цього насамперед необхідно виконати закон про постачання зброї, який уже ухвалений Конгресом. Але американці поки що не чинять жодних дій, що, взагалі-то, небезпечно. Адже агресивність зростає, придумують нові інструменти, нові провокації, а протидій цьому всьому немає", – вважає Боровой.
"Мовчання – це добре. Це краще, ніж включати перезавантаження, як було за Обами відразу після війни з Грузією і захоплення її території. Це краще, але недостатньо", – додав він.
Щодо Росії були запроваджені економічні санкції Сполученими Штатами, Євросоюзом та деякими іншими країнами навесні 2014 року після того, як Росія анексувала української півострів Крим і розпочала військову агресію на сході України. Санкційні пакети кілька разів розширювалися і посилювалися.
Востаннє США запровадили санкції проти Росії у грудні 2016 року – через кібератаки під час президентської кампанії.