Боровой: Упевнений, у Гаазі версія про підступних кремлівських стрілочників буде найпопулярнішою
Російський опозиціонер і політичний експерт Костянтин Боровой уважає, що лояльні до Кремля політтехнологи намагаються переконати народ, що президент Росії Володимир Путін є заручником свого оточення.
Лояльні до Кремля політтехнологи просувають гіпотезу про те, що президент Росії Володимир Путін змушений діяти під тиском свого оточення, а в Сирії є заручником Башара Асада. Таку думку висловив російський опозиціонер і політичний експерт Костянтин Боровой у Facebook.
"Путін заручник свого оточення, Путін застряг в асфальті свого оточення, Путін – заручник Асада і так далі. Дуже популярна нині тема. Застосуємо науковий метод для доказу цієї теореми або для її спростування. Спростувати легше. Оскільки для цього достатньо навести один контрприклад", – розповів він.
На думку опозиціонера, прикладів, що спростовують цю теорію, дуже багато, оскільки у РФ заведені кримінальні справи на губернатора Микиту Бєлих та екс-міністра економіки Олексія Улюкаєва, голова "Российских железных дорог" Володимир Якунін подав у відставку, а крім них позбулася впливу ще "майже сотня колишніх губернаторів і генералів від охранки".
"Тобто твердження або теорема – помилкові. Але лояльні політтехнологи із завзятістю, гідною кращого застосування, продовжують транслювати це сумнівне заклинання", – продовжив Боровой.
На його думку, це роблять, щоб звалити провину з президента на його оточення та підлеглих.
"Цар дуже хороший, а от безсовісні бояри дискредитують бідного, чесного, щирого государя. Крадуть, брешуть, здійснюють клятвопорушення. А наш наївний і чистий цар просто не в курсі. Це ще одна помилкова теорема або твердження, яким майже 500 років. Цар Іван IV Грозний – відвертий садист і маніяк, який не без задоволення підтримував цю помилкову думку в народі. У будь-якому разі, домігшись широкого поширення цього переконання, відрядив свого Улюкаєва не під домашній арешт, а на кілок", – підкреслив політичний експерт.
Він зазначив, що в історії Росії було багато таких прикладів.
"9 січня 1905 року ціла юрба вирушила до Зимового палацу розплющувати очі Миколашці. Садюга Сталін натовпами, з'їздами відряджав своїх бояр до ГУЛАГу. Народ ствердно кивав. З усією повагою до Михайла Сергійовича Горбачова, анекдот про некерованих бояр-генералів, які влаштували бійку саперними лопатками у Тбілісі, був дуже популярним. І про Вільнюс. Навіть після відставки. Упевнений, у Гаазі версія про підступних кремлівських стрілочників буде найпопулярнішою", – підсумував Боровой.