Боррель про січень 2022 року: Шмигаль сказав мені: "Буде вторгнення і я знаю, що ви не підете воювати на нашому боці"
Він заявив, що не погоджується з думкою, що більша кількість зброї для України продовжить війну і призведе до подальшої ескалації і що єдиним рішенням є дипломатичні переговори.
"Тоді як європейці завжди відкриті для будь-кого, хто щиро прагне припинення війни за допомогою переговорів, Росія досі чітко давала зрозуміти, що має намір чинити воєнні злочини. Усі, хто намагався вести переговори з Путіним, пішли з порожніми руками. Поки це не зміниться, ми маємо зробити висновок", – пише глава європейської дипломатії,
На його думку, актуальне завдання для Євросоюзу сьогодні у тому, щоб зробити все можливе для підтримки України – озброєнням і навчанням військових, окрім того, Боррель наголосив на важливості прямої фінансової підтримки уряду України і санкційного тиску на РФ.
"Ми маємо дати Україні кошти, щоб знайти своє місце в ЄС. Ми працюємо над 10-м пакетом санкцій після того, як скоротили нашу залежність від російського імпорту енергоносіїв протягом кількох місяців. І сьогодні зрозуміло: санкції впливають... Війна дорого коштує Кремлю, і що довше вона триває, то більшими будуть ці витрати", – ідеться у статті.
Боррель також згадує, що в січні 2022 року, напередодні повномасштабної російської агресії, він побував на Донбасі й на лінії фронту. Ця подорож справила на нього "глибоке враження".
"На зворотному шляху через Київ прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав мені, що "буде вторгнення, і ми знаємо, що ви не підете воювати на нашому боці". Але він поспішив запитати: "Ви дасте нам зброю, необхідну для самооборони?" Чесно кажучи, я не знав, що відповісти, тому що не знав, наскільки сильною буде рішучість Європи. Сьогодні відповідь для мене проста, і ніхто не сумнівається, що Європа виявилася на висоті", – написав Боррель.
Контекст:
5 лютого в інтерв'ю іспанському виданню El Pais Боррель заявив, що країни Європейського союзу ніколи не розглядали питання щодо введення на територію України своїх військ. За його словами, цього й не планують, тому що ЄС не є стороною конфлікту.