Британії доведеться отримати згоду всіх країн ЄС для підписання нової торгової угоди
Нова угода про торгівлю між Британією та Євросоюзом може не набути чинності доти, доки не буде ратифікована усіма 33 національними та регіональними парламентами 28 країн ЄС, пише Reuters із посиланням на прецедентне рішення Європейського суду.
Процес підписання нової торгової угоди між Великою Британією та країнами Євросоюзу може затягнутися на період понад 10 років. Про це Reuters повідомляє, посилаючись на рішення Європейського суду ухвалене 16 травня.
Агентство відзначає, що згідно з вердиктом у справі про торговельну угоду ЄС з Сінгапуром, укладену в 2014 році, відтепер будь-який торговий договір не може вступити в силу доти, доки не буде ратифікований усіма 33 національними та регіональними парламентами 28 країн ЄС.
Лондон хоче укласти торговельну угоду, щоб зберегти значну частину свого поточного доступу до єдиного європейського ринку після того, як Британія покине ЄС. Але учасники переговорів у Брюсселі попередили, що така угода може вимагати орієнтовно 10 або більше років, пише агентство.
Референдум про вихід Великої Британії з Європейського союзу відбувся 23 червня 2016 року. За офіційними результатами, 51,9% британців проголосували за вихід країни зі спільноти, 48,1% – хотіли залишитися в ЄС.
Офіційна процедура виходу Британії з ЄС стартувала 29 березня 2017 року і триватиме орієнтовно протягом двох років.
За підрахунками Європейської комісії, за вихід з ЄС Лондону доведеться заплатити майже €50 млрд ($62 млрд).