Британський парламент узяв під контроль процес Brexit
Палата громад Великобританії увечері 25 березня перехопила контроль за Brexit в уряду Терези Мей і схвалила низку голосувань про альтернативні шляхи виходу з Європейського союзу.
Парламент Великобританії увечері 25 березня більшістю голосів ухвалив рішення взяти процес Brexit – виходу Великобританії з Європейського союзу – під свій контроль за допомогою поправки депутата Олівера Летвіна. Парламент має намір у найближчому майбутньому провести низку голосувань щодо альтернативних шляхів Brexit, повідомляють на сайті британського парламенту.
За поправку Летвіна проголосувало 329 депутатів Палати громад, проти – 302 голоси.
"Реальність така, що парламент має вплив на перебіг переговорів. І я сподіваюся, що угоду, якої, як я вірю, вдасться досягти уряду, буде підтримано", – заявив міністр Девід Ліддінгтон.
Серію голосувань заплановано на 27 березня. Результати цих голосувань не будуть обов'язкові для виконання урядом, однак матимуть певну політичну вагу завдяки участі Палати громад в обговоренні виходу з Євросоюзу.
Рішення про вихід із ЄС Британія ухвалила під час референдуму в червні 2016 року. Тоді 51,9% британців проголосували за вихід зі спільноти.
У листопаді 2018 року Євросоюз і Великобританія погодили на рівні переговірників 26-сторінкову декларацію про майбутні відносини. 25 листопада 2018 року на саміті Євросоюзу схвалили угоду щодо Brexit. Дату призначили на 29 березня 2019 року, проте в січні британський парламент не підтримав урядового проекту угоди щодо Brexit. У березні Палата громад повторно не схвалила проекту угоди.
13 березня Палата громад проголосувала проти виходу з Євросоюзу без угоди.
20 березня прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей надіслала у ЄС прохання про відтермінування Brexit до 30 червня. Брюссель погодився надати відстрочення тільки до 22 травня, якщо британський парламент підтримає угоду. В іншому разі нададуть відтермінування до 12 квітня.