Британцям, які відвідували паб і ресторан, де був Скрипаль у день отруєння, рекомендують ретельно промити речі
Імовірність зараження речовиною, якою, імовірно, отруїли колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля, досить низька, зазначила державний радник Великобританії з питань охорони здоров'я Саллі Девіс.
Приблизно 500 жителям британського Солсбері, де отруїли екс-офіцера російської розвідки Сергія Скрипаля, порадили продезенфікувати речі. Про це повідомила державний радник Великобританії з питань охорони здоров'я Саллі Девіс, повідомляє BBC.
Вона зазначила, що ймовірність зараження – досить низька. Але разом із тим усім, хто був у пабі Mill і ресторані Zizzi 4 березня у другій половині дня, радять ретельно почистити речі.
У повідомленні Девіс ідеться, що потрібно випрати одяг, у якому вони були цього дня, а якщо його не можна прати, то потрібно упакувати в пластикові пакети до особливих розпоряджень.
Мобільні телефони та іншу техніку рекомендують протерти вологими серветками, які потім треба упакувати в поліетиленові пакети й викинути. Окуляри і ювелірні вироби лікарі рекомендують промити з дезінфекційними засобами.
Девіс висловила впевненість, що ніхто з клієнтів і співробітників закладу не постраждав.
66-річного Скрипаля і його дочку Юлію госпіталізували 4 березня. Також у лікарню доправили сержанта місцевої поліції Ніка Бейлі, який відвідав будинок Скрипаля в Солсбері. Британська поліція і розвідка (MI5) розглядають версію замаху, спонсорованого владою РФ.
Міністр закордонних справ Борис Джонсон підкреслив, що Британія буде жорстко реагувати на будь-які докази участі РФ у можливому отруєнні Скрипаля, аж до зниження рівня представництва на футбольному чемпіонаті 2018 року.
Спікер президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що в Кремлі не здивовані підозрам про причетність РФ до інциденту.
11 березня BBC повідомляло, що сліди нервово-паралітичної речовини, подібної до тої, якою отруїли Скрипаля і його доньку Юлію, виявили в італійському ресторані Zizzi, де постраждалі обідали, перш ніж знепритомніти.
Скрипаль – колишній офіцер російської розвідки. У 2006 році його засудили за передання Британії даних про російських агентів у Європі. У 2010 році у результаті обміну шпигунами між США і Росією Скрипаля помилували. У межах цього самого обміну в Росію повернулася шпигунка Анна Чапман. Скрипалю надали притулок у Великобританії.