Частина республіканців хоче контролювати кошти, які США виділяють Україні. Вони подали проєкт резолюції
Ідеться про конгресменів, які критикують надання Україні військової допомоги, групу законодавців, які презентували резолюцію, очолює представниця штату Джорджія Марджорі Тейлор Грін.
Серед співавторів – республіканці Метт Гетц (Флорида), Баррі Мур (Алабама), Ендрю Клайд (Джорджія) і Томас Массі (Кентуккі). Новообраний член Палати представників Корі Міллс (Флорида) також був на пресконференції, де презентували проєкт резолюції, пише газета.
"Ми маємо перевірити кожен долар американських платників податків, переданий в Україну, і я подала резолюцію, щоб зробити саме це. Американський народ заслуговує на те, щоб знати, куди йдуть його гроші", – написала Грін у Twitter.
Як зазначає The Hill, резолюцію внесли як пріоритетну. Це означає, що її передадуть до відповідного комітету, члени якого матимуть 14 робочих днів, щоб або відхилити, або схвалити для розгляду на засіданні Палати представників.
Контекст:
Від початку повномасштабного вторгнення Росії США надали Україні військову, гуманітарну і пряму економічну допомогу на $25 млрд.
США надають допомогу Україні переважно за системою "президентського скорочення" запасів Пентагону. Окрім того, США допомагають Україні в межах Ініціативи сприяння безпеці України (USAI) у тривалішій перспективі – укладаючи контракти з промисловістю на виробництво зброї.
Окремо у Сполучених Штатах ухвалили закон про лендліз для України, згідно з яким США зможуть позичати або здавати в оренду засоби захисту Україні й іншим країнам Східної Європи. Амбасадорка України у США Оксана Маркарова пояснила, що для оборонної допомоги Україні міноборони США поки що використовує програми безоплатного передавання зброї, а лендліз – це додатковий інструмент, який будуть застосовувати у разі потреби.