Чехія та Польща відновили співпрацю щодо проєкту будівництва газопроводу Stork II
У міністерстві зазначили, що новий газопровід дасть змогу краще диверсифікувати постачання природного газу і сприятиме енергетичній безпеці країн Центральної Європи.
Окрім цього, у спільному листі міністр промисловості і торгівлі Чехії Йозеф Сікела і міністерка захисту клімату та довкілля Польщі Анна Москва звернулися до Європейської комісії з проханням забезпечити фінансування цього проєкту.
"Проєкт газопроводу Stork II дуже важливий для зміцнення енергетичної безпеки Чехії в майбутньому. Пряме під'єднання до польських терміналів скрапленого газу дасть змогу забезпечити постачання газу на нашу територію не від російських постачальників. Окрім цього, це сполучення призведе до зниження вартості транспортування газу, а отже – і кінцевої ціни для споживачів", – заявив Сікела.
Також у міністерстві зазначили, що пряме сполучення із польськими СПГ-терміналами стане для Чехії важливою альтернативою маршрутам із Західної Європи через Німеччину. Проєкт наразі на прогресивній стадії і його можуть запустити вже до 2026 року, якщо рішення про інвестиції ухвалять найближчими місяцями.
Контекст:
2016 року уряд Чехії під керівництвом прем'єр-міністра Богуслава Соботки домовився з Варшавою про під'єднання до газопроводу з Польщі Stork II, пише телерадіокомпанія "Німецька хвиля". Проте кабінет наступного прем'єр-міністра – Андрея Бабіша цей проєкт згорнув.