Чехія відмовила Росії в розміщенні наземної станції ГЛОНАСС через ризик шпигунства
Чехія відмовила Росії в розміщенні наземної станції навігаційної супутникової системи ГЛОНАСС на своїй території. Про це 12 липня написав журнал Respekt.
За словами міністра транспорту Чехії Карела Гавлічека, РФ звернулася з проханням про експлуатацію супутникової системи ГЛОНАСС.
"Ми просили дати більше інформації, але з нами ніхто не зв'язався. Отже, такого запиту не схвалили. Чехія як член ЄС орієнтується й покладається на європейську навігаційну систему Galileo, яка розташована у Празі, обслуговує всі держави – члени ЄС і перебуває під громадським контролем", – підкреслив міністр.
За даними журналістів, із запитом Росії ознайомилися чеські спецслужби й військова розвідка. Вони відкинули можливість розміщення РФ системи ГЛОНАСС.
"Був ризик, що в технологічних функціях станції могло бути заховано активний елемент, який здійснював би шпигунську діяльність. Це система, яку використовують як частину навігації по всьому світу, але ГЛОНАСС також містить зашифровані механізми, які служать російській армії та її інтересам", – сказало виданню джерело у спецслужбі.
За інформацією Respekt, європейські спецслужби зібрали докази того, що нові супутники матимуть шпигунські функції. Одна з них – система виявлення подій у шахтах, де розміщено неросійські ракети з ядерними боєголовками. Це дасть змогу Москві негайно відреагувати ударом.
Контекст:
ГЛОНАСС – російська супутникова система навігації. Її робота базується на даних 24 супутників, що рухаються над поверхнею Землі у трьох орбітальних площинах. Розвитком проєкту ГЛОНАСС займається "Роскосмос".