Кількість затриманих на недільних акціях протесту в Білорусі перевищила 300. Серед них кілька журналістів

У Мінську 1 листопада відбувся Марш проти терору
Фото: EPA

Білоруський правозахисний центр "Весна" повідомив, що більшість демонстрантів затримували в Мінську, де відбувався Марш проти терору. За інформацією Білоруської асоціації журналістів, кілька співробітників ЗМІ потрапило в районні відділки міліції.

У Білорусі на акціях протесту в неділю, 1 листопада, затримали 314 осіб. Про це свідчать оновлені дані правозахисного центру "Весна".

Більшість протестувальників затримали в Мінську, де відбувався Марш проти терору. Білоруські правозахисники мають інформацію про затриманих у Могильові, Бресті, Слонімі, Слуцьку, Гродні, Жодішках, Осиповичах і Пінську.

Серед затриманих є і журналісти. Зокрема, силовики затримали трьох кореспондентів газети "Новы час" – Дмитра Дмитрієва, Олександра Зеньковича і Яну Трусило, повідомила Білоруська асоціація журналістів (БАЖ) у Telegram 1 листопада.

Дмитрієва доправили в Партизанське РУВС, Зеньковича і Трусило – у Жовтневе РУВС. Оператора телеканала "Белсат" Дмитра Солтана також привезли в Жовтневе РУВС, на нього склали протокол, розповіли пізніше в БАЖ.

На бульварі Толбухіна в Мінську затримували журналіста російського агентства ТАСС Юрія Шамшура, але згодом відпустили, пише білоруський портал TUT.BY.

У Білорусі вже третій місяць, із 9 серпня, тривають акції протесту проти підсумків виборів президента країни. За офіційними даними, перемогу в них здобув чинний президент Олександр Лукашенко з результатом 80,1%. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи засвідчували протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі та водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми й поранення, було затримано більше ніж 14 тис. осіб. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.

26 жовтня в Білорусі розпочався загальнонаціональний страйк із вимогою відставки Лукашенка.

На Марші проти терору 1 листопада демонстранти йшли від метро "Парк Челюскінців" до урочища Куропати, місця масових розстрілів і поховань репресованих органами НКВС у 1937–1940 роках. Під час затримання протестувальників було чути постріли й вибухи гранат.