Данілов про Росію: Кожен себе вважає фюрером, кожен має велике бажання зайняти місце Путіна
Цю тему порушили після запитання про заяви голови "Роскосмосу" Дмитра Рогозіна про те, що "треба знищувати українців", і заступника голови Ради безпеки Росії Дмитра Медведєва, "що за два роки взагалі України не буде".
"Там же кожен себе вважає фюрером. Кожен має велике бажання зайняти його місце. Люди, про яких ви кажете (не буду давати медичних висновків, хоча вони на поверхні), мабуть, мають велике бажання зайняти місце фюрера. Але ви знаєте, що його підтримує 80% населення РФ. Тому, можливо, із цього виходять, даючи такі безглузді коментарі", – сказав Данілов.
Секретар РНБО наголосив, що Україна нікого не чіпала, і звернувся до Росії.
"У нас дуже просте прохання до них: відчепіться від нас, заберіться на свою територію – і все стане дуже швидко на свої місця. Ми не зазіхаємо на вашу територію. У нас є своя територія, вона визначена нашою Конституцією 1991 року, коли було проголошено нову незалежність нашої країни. Вона зафіксована в усіх міжнародних інституціях. Усі країни цивілізованого світу визнають ці кордони, окрім тих, які працюють із РФ, на кшталт Сирії або якихось інших квазіформувань, що потерпають від тих самих воєн, які Росія розв'язує по всьому світу. Для того, щоб потім тримати ці території у себе під контролем", – пояснив він.
За словами Данілова, "боротьба за трон у Росії відбувається завжди".
"Просто зараз вона загострилася. Зараз триває загострення боротьби за трон, тому що той, хто на троні тимчасово, має певні проблеми, судячи з багатьох інформаційних потоків, за даними розвідок. І це не тільки наша розвідка, це розвідки інших країн. Ми маємо підтвердження. Звичайно, там є боротьба. Вона загострюється. Там іде великий кастинг. Вони один перед одним змагаються за, умовно, любов людини, яка ще перебуває зараз тимчасово в тому кріслі. Зараз у них усе тільки починається", – вважає він.
Контекст:
Путіна обрали на посаду президента РФ у 2000 році. Після двох строків, 2008 року, він перейшов на посаду глави уряду РФ, а президентом став Медведєв. У 2012 році Путіна знову обрали главою держави, також він виграв президентські вибори 2018 року.
5 квітня 2021 року Путін підписав поправки до федерального закону "Про вибори президента Російської Федерації", які дають йому змогу обиратися ще двічі – у 2024-му та 2030 роках. Згідно з оновленим законом, президент Росії може обіймати свою посаду не більше ніж два строки, проте строків, протягом яких він був главою держави до ухвалення поправок до конституції, не враховують.