Деякі члени ЄС побоюються, що вступ України у Євросоюз змістить баланс сил у блоці на схід
З прийняттям України до блоку вона стане п'ятою за величиною країною у ЄС. У Раді Євросоюзу, де рішення ухвалюють кваліфікованою більшістю, Київ здобув би 9% голосів, підрахував експерт із Європи берлінського аналітичного центру SWP Ніколай фон Ондарза.
Отже, вага Німеччини під час голосування впаде з 18,6% до 16,9% – значення, якого Україна досягла б разом із Польщею.
"Навіть у Європарламенті, у якому Київ матиме від 52 до 59 місць, реформу проводитимуть завдяки більшим державам. Україна стане новим центром влади і зрушить баланс сил на схід", – наголошують журналісти.
Контекст:
28 лютого, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ у Європейський союз за спеціальною процедурою. Незабаром такі заявки подали Грузія і Молдова.
17 червня Єврокомісія рекомендувала надати статус кандидата на вступ до ЄС Україні та Молдові, а також висунула низку умов, які Україна має виконати перед початком переговорів щодо вступу в Євросоюз.
23 червня лідери ЄС зібралися в Брюсселі на саміт, де надали Україні й Молдові статус кандидата, визнали європейську перспективу Грузії та заявили про готовність надати їй статус кандидата, щойно буде вирішено пріоритетні питання.
Україна хоче виконати всі рекомендації Єврокомісії до кінця року, заявила віцепрем'єр-міністерка України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина. За її словами, переговори про вступ України у Європейський союз можуть розпочати 2023 року.