Депутат Держдуми РФ, який брав участь у випробуванні російської вакцини проти коронавірусу, захворів на COVID-19
Заступник голови фракції "Справедливая Россия" в Держдумі Валерій Гартунг, який заразився коронавірусом після щеплення російською вакциною проти COVID-19, вважає, що одержував плацебо під час досліджень.
Заступник керівника фракції "Справедливая Россия" в Держдумі Валерій Гартунг 21 жовтня у Facebook повідомив, що заразився коронавірусом.
"Учора традиційно перед пленарним засіданням у мене брали аналіз на коронавірус. А ввечері зателефонували і сказали, що результат позитивний. Я вирішив про це написати, бо шила в мішку не сховаєш і все одно мою відсутність на засіданні всі помітять. Почуваюся добре, температури немає, але вранці зробив ще один аналіз – позитивний результат підтвердився. Тому сьогодні спостерігатиму за роботою Держдуми вдома", – написав він.
Гартунг брав участь у випробуванні російської вакцини проти коронавірусу "Супутник V", пише РБК. У коментарі агентству він сказав, що під час випробування отримав два щеплення, випробування йдуть "наосліп": 25% отримували плацебо, 75% – вакцину.
"Тобто 10 тис. отримують плацебо, 30 тис. – вакцину. У мене позитивний тест, отже, дійсно, у мене було плацебо", – сказав він.
Про реєстрацію "першої у світі вакцини" проти коронавірусної інфекції – "Супутник V" ("Гам-КОВІД-Вак") – президент Росії Володимир Путін заявив 11 серпня. За його словами, вакцина, розроблена в Національному дослідницькому центрі епідеміології та мікробіології імені Миколи Гамалії, ефективна, формує стійкий імунітет, її повністю перевірили.
Путін сказав, що одна з його доньок уже зробила щеплення проти коронавірусної інфекції вакциною російського виробництва. 27 серпня глава Кремля сказав, що донька зробила повторне щеплення і почувається нормально.
Група російських вчених зауважила, що прискорений підхід до реєстрації вакцини суперечить науковим і етичним нормам розроблення ліків. У США заявили, що російську вакцину вважають недопрацьованою.
У 14% волонтерів, щеплених аденовірусною вакциною "Супутник V", під час досліджень виявилися побічні ефекти.
14 жовтня в Росії оголосили про реєстрацію другої вакцини – "ЕпіВакКорона", яку розробив державний науковий центр вірусології та біотехнології "Вектор". Ще одну вакцину готує Федеральний науковий центр досліджень і розробки імунобіологічних препаратів імені Михайла Чумакова, у вересні дозволили її випробування на людях.