Депутат Кнесету, який подав законопроект про визнання Голодомору актом геноциду: Це моральний обов'язок Ізраїлю
Якщо Кнесет Ізраїлю відмовиться визнати Голодомор в Україні актом геноциду, це "ляже ще однією чорною плямою" на ізраїльську історію, сказав депутат Акрам Хасон, який подав відповідний законопроект.
Визнання Голодомору в Україні актом геноциду є моральним обов'язком Ізраїлю, сказав депутат Кнесету Акрам Хасон, який подав відповідний законопроект, в інтерв'ю виданню "Детали".
Він розповів, що три місяці тому був в Україні у складі ізраїльської парламентської делегації.
"Ми зустрічалися із членами парламентської асоціації українсько-ізраїльської дружби, до неї входять 130 депутатів Ради. І вони мені запропонували відвідати музей Голодомору. Не знаючи, про що йдеться, я погодився. Я був єдиним із усієї нашої делегації, хто туди пішов. У музеї я зустрів групу солдатів, які були, мабуть, на освітніх курсах. Приєднався до них і ходив понад дві з половиною години по залах. Мені переказували, я бачив документи і фотографії, які відобразили весь цей жах", – зазначив депутат.
Хасон додав, що цей музей схожий на ізраїльський національний меморіал Катастрофи і Героїзму, присвячений Голокосту.
"Я не українець, не новий або старий репатріант, я не єврей – тож мене ніхто не може звинуватити в якійсь зацікавленості. Але я людина, вихована в державі Ізраїль, і моє виховання не дозволяє мені сприймати спокійно такі жахливі речі. Раніше я не був знайомий з цією частиною світової історії, але знаю історію Катастрофи. Я їздив у Дахау та в Освенцим, і до цього дня воюю із тими, хто не солідаризується із жертвами і не визнає Катастрофи. Тому мені здається, що моральний обов'язок Ізраїлю – визнати ці історичні події не тільки масовим голодом, це ми визнали. Але визнати Голодомор актом геноциду", – заявив він.
На думку Хасона, якщо Кнесет Ізраїлю відмовиться визнати Голодомор в Україні актом геноциду, це "ляже ще однією чорною плямою" на ізраїльську історію.
Депутат відзначив, що не займається проукраїнською чи антиросійською політикою.
"У мене добрі зв'язки і з Україною, і Росією, добрі контакти з представниками різних колишніх радянських республік. У мене немає політичної точки зору на їхні взаємовідносини і немає там бізнес-проектів", – наголосив він.
7 лютого на розгляд Кнесету внесли законопроект, у пояснювальній записці до якого ідеться, що Голодомор в Україні було сплановано радянською владою, щоб завдати удару по українській нації.
В Україні Голодомор 1932–1933 років уважають актом геноциду українського народу, здійсненим урядом СРСР через організування штучного масового голоду, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР.
7 грудня 2016 року Верховна Рада України звернулася до демократичних держав із проханням визнати Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.
Станом на листопад 2017 року Голодомор визнали геноцидом парламенти 14 країн (Канади, Австралії, Грузії, Польщі, Португалії, Угорщини, Латвії, Литви, Естонії, Еквадору, Колумбії, Мексики, Парагваю, Перу і Чилі). У МЗС РФ уважають, що трактування Голодомору як геноциду українського народу "має політизований та антиісторичний характер".