Дерипаска подав до суду на The Associated Press через статтю про роботу в інтересах Путіна

Російський підприємець Олег Дерипаска заявив, що The Associated Press висунуло брехливі звинувачення на його адресу
Фото: ЕРА

Стаття, опублікована в The Associated Press, створює хибне уявлення про те, що комерційні угоди російського підприємця Олега Дерипаски в період з 2005-го до 2009 року мали стосунок до імовірних злочинних діянь і порушень, пов'язаних із передвиборчою кампанією кандидата в президенти Дональда Трампа та президентськими виборами 2016 року у США, ідеться в поданому на агентство позові.

Російський підприємець Олег Дерипаска подав до суду Вашингтона позов на агентство The Associated Press у зв'язку з опублікованою 22 березня статтею, автори якої стверджують про причетність бізнесмена до роботи в інтересах президента Російської Федерації Володимира Путіна. Позов опублікувало видання Politico.

"22 березня 2017 року AP опублікувало статтю Джефа Хорвіца та Чада Дея, у якій висувають неправдиві звинувачення на адресу пана Дерипаски у причетності до злочинних діянь та інших правопорушень", – ідеться в документі.

За словами позивача, стаття створює хибне уявлення про те, що комерційні угоди Дерипаски в період з 2005-го до 2009 року мали стосунок до імовірних злочинних діянь і порушень, пов'язаних із передвиборчою кампанією кандидата в президенти Дональда Трампа та президентськими виборами 2016 року у США.

"У AP немає підстав повідомляти, що будь-який договір між Дерипаскою та Манафортом (американський політконсультант Пол Манафорт написав стратегію, яка, за його словами, "може принести величезну користь уряду Путіна""ГОРДОН") передбачав підрив демократичних рухів. Дерипаска не здійснював жодних виплат Манафорту з метою підірвати демократичні рухи", – зазначив позивач.

22 березня Associated Press повідомило, що Манафорт таємно працював на Дерипаску в інтересах президента РФ Володимира Путіна. За даними агентства, він розробив стратегію, яка передбачала дискредитацію антиросійської опозиції в пострадянських країнах.

Зазначають, що в межах цього плану в червні 2005 року Манафорт висловлював готовність "упливати на політику, ділові відносини та висвітлення подій" у США, Європі та пострадянських країнах, унаслідок чого користь мав був здобути Путін. За інформацією агентства, свою стратегію Манафорт презентував Дерипасці, який уклав із ним контракт на $10 млн на рік. За даними AP, контракт діяв із 2006 року і тривав щонайменше до 2009 року.

23 березня прес-секретар президента Російської Федерації Володимира Путіна Дмитро Пєсков відкинув причетність Кремля до дій Манафорта та російського мільярдера Дерипаски.