Держдеп США звинуватив РФ у порушенні міжнародного права через інцидент із перехопленням літака
Росія порушила наявні угоди і міжнародне право, зокрема угоду 1972 року про запобігання інцидентам у відкритому морі й у повітряному просторі, заявили в Держдепартаменті США.
США занепокоєні порушенням Росією міжнародного повітряного права під час інциденту з американським літаком у Чорному морі. Про це йдеться в заяві Державного департаменту США.
"Як підтвердили Військово-морські сили США у Європі, російський Су-27 скоїв небезпечну взаємодію з американським EP-3 у міжнародному повітряному просторі. До того ж російський пілот наблизився на відстань п'яти футів (приблизно півтора метра) і пролетів безпосередньо перед EP-3", – зазначили у відомстві.
У Держдепартаменті наголосили, що американський літак діяв відповідно до міжнародного права.
"Російська сторона грубо порушила наявні угоди і міжнародне право, зокрема угоду 1972 року про запобігання інцидентам у відкритому морі й у повітряному просторі (INCSEA)", – ідеться в заяві.
США закликали РФ припинити провокації, які становлять загрозу екіпажу.
29 січня американський патрульний літак P-3 Orion був змушений припинити свою місію після "небезпечного" наближення російського літака на відстань приблизно півтора метра. У міністерстві оборони РФ заявили, що перехоплення російським винищувачем літака-розвідника США не було небезпечним.