Держдепартамент: КНДР є загрозою, що зростає, для США та наших союзників
США готові вдатися до посилення економічних санкцій щодо КНДР, щоб змусити Пхеньян відмовитися від програм із розробки ядерної зброї, йдеться у спільній заяві державного секретаря США Рекса Тіллерсона, міністра оборони Джеймса Меттіса та директора Національної розвідки США Дена Коатса.
Президент США Дональд Трамп намагається чинити тиск на Пхеньян і змусити його відмовитися від програм із розробки ядерної зброї та балістичних ракет. Про це йдеться у спільній заяві державного секретаря США Рекса Тіллерсона, міністра оборони Джеймса Меттіса і директора Національної розвідки США Дена Коатса.
Текст заяви опублікували на сайті Державного департаменту 26 квітня.
"Попередні зусилля не змогли зупинити програму Північної Кореї з випробування ядерних балістичних ракет. Із кожною провокацією КНДР ставить під загрозу стабільність на північному сході Азії та є загрозою, що зростає, для США і наших союзників", – ідеться в документі.
Стратегія Трампа, як пояснили в Держдепартаменті, полягає в посиленні економічних санкцій і використанні дипломатичних заходів спільно зі союзниками та регіональними партнерами.
Автори підкреслили, що ядерна програма КНДР є "серйозною загрозою національній безпеці та найвищим пріоритетом зовнішньої політики" Сполучених Штатів.
14 квітня телеканал NBC із посиланням на джерело в американській розвідці повідомив, що США готові завдати превентивного удару по Північній Кореї, щоб запобігти черговому випробуванню ядерної зброї Пхеньяном.
У північнокорейському Генеральному штабі заявили, що КНДР може атакувати американські військові бази в Японії, Південній Кореї та резиденцію південнокорейського президента в Сеулі.
17 квітня заступник міністра закордонних справ КНДР Хан Сон Рель заявив, що якщо США почнуть військові дії щодо КНДР, це призведе до "повномасштабної війни".