У Держдумі Росії рекомендували бізнесу закуповувати системи ППО
Голова комітету російської Держдуми з оборони Андрій Картаполов 3 березня запропонував російським корпораціям самим закуповувати системи протиповітряної оборони (ППО) для боротьби з дронами. Його цитує Moscow Times.
"Є досить недорогі засоби боротьби з безпілотними літальними апаратами, які кожна корпорація, яка поважає себе, може закупити і поставити на свої об'єкти", – пояснив він.
За словами Картаполова, зони розміщення російських систем ППО відомі й розвідці НАТО, й українським військовим.
"Тобто вони приблизно знають, де наші засоби ППО розміщені, і запустити безпілотник за маршрутом, щоб він пройшов, не тільки огинаючи рельєф, а й обминаючи ці самі райони протиповітряної оборони, цілком можливо", – зазначив Картаполов.
На думку депутата, такий внесок бізнесу в безпеку дасть змогу захистити нафтобази, газорозподільні станції, електростанції, мости, шляхопроводи й заводи.
Контекст:
Від початку лютого, за підрахунками "Верстки", безпілотники з'являлися в повітряному просторі Росії щонайменше вісім разів, а із грудня 2022 року кількість атак сягнула 30.
27 лютого дрони помітили в Бєлгородській області. За заявою місцевої влади, БПЛА впали біля житлових будинків і пошкодили чотири автомобілі і квартиру.
28 лютого в Туапсе нібито внаслідок атаки БПЛА сталася пожежа на нафтобазі "Роснефти", у Санкт-Петербурзі через невідомий об'єкт закрили повітряний простір над містом (міноборони РФ пізніше заявило, що нібито проводило "навчання ППО"), а в Підмосков'ї БПЛА впав біля станції "Газпрому". Того самого вечора місцеві жителі чули вибухи й бачили заграву в районі аеродрому в Єйську.
Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк припустив, що почастішання атак "невстановленими" об'єктами у РФ пов'язане з внутрішніми процесами в Росії. "Україна не завдає ударів по території РФ", – заявив він.