Десятки російських оборонних компаній досі не потрапили під санкції – Reuters

У РФ уникли санкцій патронні заводи та виробники іншої зброї
Фото: ЕРА
Приблизно на 30 керівників російських компаній  виробників зброї та щонайменше 14 підприємств галузі не накладено санкції США, Євросоюзу і Великобританії. Про це у своєму розслідуванні повідомляє Reuters.

Санкційні заходи щодо російських виробників зброї застосовували непослідовно: одні уряди стягували штрафи, інші – ні, пише агентство.

За його даними, також є ситуація, коли оборонні заводи потрапляють під санкції, а їхні топменеджери чи власники – ні.

Серед них – Алан Лушніков (найбільший акціонер АТ "Концерн Калашников", виробника відомого автомата АК-47), Ян Новіков (генеральний директор концерну "Алмаз-Антей", який спеціалізується на ракетах і зенітних комплексах), Сергій Пітіков (виконавчий директор НВК "КБМ", основного виробника ракет "Точка-У"), Олександр Смирнов (глава НВО "Сплав", яке виробляє РСЗВ "Ураган") та інші.

Автори розслідування вважають, що введені Заходом санкції щодо частини російської економіки поки що не дуже допомагають стримувати наступ в Україні, хоча й обмежують оборонним заводам доступ до імпортних компонентів і роблять виробництво зброї дорожчим і трудомісткішим.

Серед виявлених Reuters компаній, які так і не занесено до санкційних списків – завод імені Дегтярьова, він виробляє автомати, гвинтівки та кулемети, деякі з них установлюють на бронетехніку. Також не під санкціями наразі Климовський спеціалізований завод, який робить набої для автоматів Калашникова, та Новосибірський патронний завод.

Reuters попросило про коментарі в чиновників у Великобританії, ЄС та США щодо цієї інформації, журналісти надали владі докладний список із більше ніж 20 компаній і понад трьох десятків осіб, які уникли санкцій.

У відповідь міністерство закордонних справ та у справах Співдружності й розвитку Великобританії, Європейська комісія та міністерство фінансів США відмовилися давати пояснення. У Лондоні заявили, що вже ввели "найбільші й найсуворіші економічні санкції, з якими будь-коли стикалася Росія, щоб вивести з ладу воєнну машину [президента РФ Володимира] Путіна", а подальші плани щодо цього питання вони не можуть розголошувати.

Контекст:

У відповідь на вторгнення Росії в Україну США, Канада, Євросоюз, Великобританія, Австралія та Японія ввели проти РФ кілька пакетів санкцій.

За даними глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого на РФ було накладено понад 8,4 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим та частину території Донбасу, понад 11 тис. Тепер Росія найбільш підсанкційна країна у світі, вона випередила Іран, Сирію та Північну Корею.