"Дикі тварини харчуються трупами". У Вірменії попередили про ймовірність екологічної катастрофи через війну в Карабасі
З огляду на те, що кількість жертв зіткнень у Нагірному Карабасі становить тисячі, а тіл загиблих вчасно не прибирають, довкіллю та здоров'ю жителів прилеглих регіонів загрожує небезпека, вважають у міністерстві навколишнього середовища Вірменії.
Нагірному Карабаху загрожує гуманітарна та екологічна катастрофа через загиблих у боях. Про це заявило 21 жовтня міністерство навколишнього середовища Вірменії.
"Міністерство навколишнього середовища звернуло увагу виконавчих секретарів природоохоронних конвенцій, міжнародних організацій і партнерів на небезпеку гуманітарної та екологічної катастрофи... Ситуація з трупами на полі бою виходить з-під контролю. Камери захоплення руху, встановлені в різних місцях у зоні бойових дій, уже зняли, як дикі тварини харчуються трупами. З огляду на те, що кількість жертв становить тисячі, а безліч трупів розкидано поруч із водоймами і вздовж них, продовження цієї гуманітарної катастрофи призведе до серйозних проблем зі здоров'ям людини і завдасть шкоди довкіллю", – ідеться в повідомленні.
У міністерстві вважають, що наслідки не буде обмежено Нагірним Карабахом, Вірменією та Азербайджаном, вони можуть торкнутися й інших регіонів.
"Ми закликаємо міжнародну спільноту рішуче засудити, припинити застосування сили проти Арцаха (Нагірний Карабах вірменською мовою. – "ГОРДОН"), мирного населення, життєво важливої інфраструктури, щоб пом'якшити наслідки гуманітарних і екологічних катастроф у цьому регіоні", – зазначили в міністерстві.
1991 року Нагірний Карабах за підтримки Вірменії оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, що тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир'я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло більше ніж 30 тис. осіб. Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.
27 вересня 2020 року в Нагірному Карабасі спалахнув наймасштабніший за останні роки конфлікт. Міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в "масштабній провокації", обстрілі позицій азербайджанської армії та оголосило про початок "стрімкого контрнаступу". Вірменська влада, зі свого боку, заявила, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Під час конфлікту сторони використовують танки, важку артилерію і авіацію.
Повідомляли про загиблих і поранених військовослужбовців та мирних жителів.
Воєнний стан ввели як у Вірменії, так і в окремих районах Азербайджану. Обидві країни, що беруть участь у конфлікті, оголосили мобілізацію.
30 вересня МЗС Росії заявило про перекидання бойовиків із Сирії та Лівії в Нагірний Карабах.
9 жовтня під час переговорів у Москві представники Азербайджану і Вірменії домовилися про припинення вогню в Нагірному Карабасі з 12.00 10 жовтня. Однак після настання перемир'я обидві сторони звинуватили одна одну в його порушенні. Згодом Алієв кілька разів повідомляв про взяття під контроль Баку населених пунктів у Нагірному Карабасі.