"Діти вмиратимуть". ООН попередила про загрозу голоду в Афганістані

Гостра продовольча криза торкнулася понад половину населення Афганістану
Фото: EPA
Захоплений талібами Афганістан наразі на межі масштабного голоду. Про це 25 жовтня під час виступу в Дубаї заявив виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Біслі, повідомляє Reuters.

За даними організації, станом на жовтень із проблемою браку продуктів зіткнулося вже 22,8 млн громадян Афганістану, тоді як у серпні цей показник не перевищував 14 млн. Усього у країні проживає приблизно 39 млн громадян.

За словами Біслі, справи в Афганістані "стануть набагато гіршими". Він вважає, що невдовзі люди голодуватимуть, "діти вмиратимуть".

Зараз тисячі афганців продають власне майно й нерухомість, щоб прогодувати свої сім'ї.

Контекст:

Ситуація з безпекою в Афганістані погіршилася на тлі виведення американських військ, яке почалося у квітні 2021 року. Станом на 15 серпня рух "Талібан" узяв під контроль практично всю країну, зокрема столицю Кабул. Президент Афганістану Ашраф Гані цього самого дня втік за кордон.

На тлі наступу "Талібану" іноземні держави почали евакуацію своїх громадян. Кілька країн (зокрема США, Франція, Німеччина, Великобританія) скерували своїх військовослужбовців до Афганістану для гарантування безпеки евакуації.

Міністри внутрішніх справ країн ЄС 31 серпня у своїй заяві пообіцяли збільшити підтримку міжнародних гуманітарних організацій, а також третіх країн, які приймають біженців. Водночас у заяві підкреслювали, що Євросоюз має намір ужити заходів щодо припинення "незаконних міграційних потоків". У Європарламенті висловили розчарування цим рішенням.

Згідно з останніми даними ООН, понад 20 млн осіб в Афганістані потребують гуманітарної допомоги. Агентство ООН у справах біженців у середині вересня зробило запит для допомоги Афганістану щодо $606 млн. Поки що було виділено 35% цієї суми.