До станції "Академік Вернадський" в Антарктиді повернулися пінгвіни. Відео

Пінгвіни повертаються до весняного сезону в Антарктиді
Скріншот: Національний антарктичний науковий центр / Facebook

До української станції "Академік Вернадський" в Антарктиді за кілька днів прибуло понад 600 пінгвінів. Про це повідомив Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ) у Facebook 14 вересня.

У НАНЦ зазначили, що минулого тижня станцію відвідав перший субантарктичний пінгвін цього сезону. Тепер птахи десятками прибувають до української станції, а загалом на острові Галіндез за останні дні їхня кількість зросла з 50 до 600. Полярники зазначають, що це лише початок.

Через теплий клімат час повернення пінгвінів до станції "Академік Вернадський" змінився, розповіли в НАНЦ. Цього року вже у вересні (початок антарктичної весни) у районі Галіндеза стоїть досить тепла для цього сезону погода: -5 °С – середня температура повітря, -1,1 °С – води. Морського льоду майже немає, тому пінгвіни припливають на місця гніздових колоній раніше. Відповідно раніше вони почнуть відкладати яйця.

Перші гніздові колонії теплолюбних субантарктичних пінгвінів з'явилися в районі Аргентинських островів, де розташована українська станція, наприкінці 2000-х. Відтоді строки відкладання ними яєць значно змістилися: з кінця листопада – на початок місяця. За словами біолога 28-ї української антарктичної експедиції Вадима Ткаченка, зміщення колоній цього виду пінгвінів на південь і зміна строків їхнього репродуктивного періоду є яскравою ілюстрацією потепління в регіоні.

НАНЦ опублікував відео з пінгвінами, зняте з дрона.

Контекст:

Антарктична станція "Академік Вернадський" розташована на острові Галіндез. Раніше вона належала Великобританії і мала назву "Фарадей". 6 лютого 1996 року станцію передали Україні й перейменували.

На станції займаються науковими дослідженнями щодо зміни клімату, озонової діри, реакції тварин і рослин на потепління.