Лідер Республіки Сербської Додік через Путіна оголосив "небажаною особою" українського дипломата. У МЗС України рішення назвали нікчемним

Додіка (на фото праворуч) і Путіна українець порівняв із терористами
Фото: ЕРА
Мілорад Додік, президент Республіки Сербської – державного утворення у складі Боснії і Герцеговини, – оголосив "небажаною особою" українського посла у Хорватії та Боснії і Герцеговині Василя Кирилича. Про це 11 січня повідомляє Slobodna Dalmacija.

Заява Додіка з'явилася після того, як він із нагоди святкування "дня республіки" 9 січня вирішив дати медаль президенту Росії Володимирові Путіну, і Кирилич назвав це "нагородою від одного терориста іншому".

Рішення Додіка критично зустріли у Європейському союзі, зазначає Eunews. Зокрема, прессекретар глави зовнішньополітичного відомства ЄС Петер Стано наголосив, що "весь світ знає, хто такий Путін". (У лютому 2022 року глава Кремля оголосив про вторгнення в Україну).

11 січня ситуацію з Додіком та "небажаною особою" Кириличем прокоментував у Facebook прессекретар МЗС України Олег Ніколенко.

"Ця "новина" і не заслуговувала б якоїсь нашої уваги. Але оскільки дехто за кордоном намагається це представити як щось, що нібито несе якісь наслідки, змушені пояснити – це так зване рішення є нікчемним. Україна не має посла в так званій Республіці Сербській. Василь Кирилич акредитований послом у Боснії та Герцеговині з резиденцією у Загребі", – написав він.

Український дипломат підкреслив, що конституція Боснії і Герцеговини передбачає, що повноваження у сфері зовнішньої політики – у винятковій компетенції президії країни.

"Мілорад Додік не має повноважень ухвалювати подібні рішення, а його заяву слід розглядати виключно як недолугу спробу виправдати свої популістські рішення на догоду Кремлю", – пояснив Ніколенко.

Контекст:

Додік відомий проросійськими і сепаратистськими висловлюваннями, зокрема про "російський" Крим.

У січні 2017 року він оголосив, що боснійським сербам необхідно вийти зі складу Боснії і Герцеговини та створити єдину державу із Сербією й сербськими територіями у Косові. На його думку, у Боснії і Герцеговини як у держави немає перспектив розвитку.