Допуск росіян на Олімпіаду прискорить мир в Україні – МЗС Угорщини
За його словами, обмеження не дають розвиватися сильним спортсменам і не мають політичного ефекту.
"Від бойкоту програють спортсмени, які тренуються і наполегливо тренуються все своє життя і не мають нічого спільного з політичними рішеннями. Олімпіада має бути не про політику, а про спорт і спортсменів, Олімпіада має справжню миротворчу місію", – написав він.
Сійярто нагадав, що 1984 року через комуністичний бойкот Олімпіади в Лос-Анджелесі угорська збірна не змогла взяти в ній участь, і багато з тих спортсменів уже не змогли взяти участь в Олімпіаді.
Сійярто, а також прем’єр-міністр країни Віктор Орбан неодноразово робили заяви, які відповідали російській пропаганді. Зокрема, Орбан казав, що Україна "ніколи не виграє війну", що Росію як ядерну країну "не можна заганяти в кут", що "війну можна закінчити лише мирними переговорами між Росією та Америкою" тощо.
Представник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко 13 червня писав у Facebook, що президент країни-агресора Росії Володимир Путін і Сійярто використовують схожі проросійські наративи. Український дипломат назвав те, що відбувається, "танго на кістках".
Контекст:
25 січня 2023 року МОК виступив із заявою, у якій зазначив, що санкції проти Росії й Білорусі як держав залишаються чинними й на жодних змаганнях не можна демонструвати ідентифікатори цих країн, такі як прапор чи гімн. Однак у МОК вирішили додатково вивчити можливість участі окремих спортсменів із РФ і Білорусі у змаганнях за суворих умов.
28 березня президент МОК Томас Бах оголосив, що комітет рекомендував спортивним федераціям дозволити росіянам і білорусам брати участь у змаганнях у нейтральному статусі й не допускати до змагань спортсменів і персонал, які активно підтримують війну РФ проти України або мають стосунок до російської та білоруської армій.
2023 року деякі міжнародні федерації вже повернули росіян і білорусів у змагання.