Дружина Саакашвілі стала свідком у справі про вбивство у Німеччині чеченського польового командира Хангошвілі
Одним із "важливих свідків" у справі про вбивство у Німеччині чеченського польового командира Зелімхана Хангошвілі є дружина колишнього президента Грузії Михайла Саакашвілі Сандра Рулофс.
Про це у Берліні на судовому процесі розповіли представники слідства, повідомила 9 грудня "Немецкая волна".
Рулофс у день убивства – 23 серпня 2019 року – перебувала у Берліні, Хангошвілі планував із нею зустрітися.
Німецькі слідчі допитали дружину Саакашвілі по телефону, тому що приїжджати до Берліна, щоб свідчити, вона відмовилася. Телефонний допит представники слідства назвали "досить тривалим", але його подробиць у залі суду не озвучили.
"Німецька хвиля" зазначає, що в суді не назвали й імовірної причини зустрічі колишньої першої леді Грузії із чеченським польовим екскомандиром.
Телерадіоканал повідомляє, що у справі про вбивство Хангошвілі відгукнулося "вкрай мало" людей, які можуть допомогти слідству.
Справу про вбивство Хангошвілі із 7 жовтня розглядає Вищий земельний суд у Берліні.
23 серпня 2019 року кілер на велосипеді під'їхав до Хангошвілі та вбив його кількома пострілами. Злочинця затримали німецькі поліцейські. Журналісти з'ясували, що затриманий – Вадим Соколов (Красіков), і він пов'язаний зі спецпідрозділом ФСБ.
У червні 2020 року влада Німеччини висунула йому обвинувачення в убивстві та незаконному володінні зброєю. Він дістав замовлення на вбивство Хангошвілі від відомств, які підпорядковуються уряду Російської Федерації, ішлося у заяві прокуратури ФРН.
Президент РФ Володимир Путін стверджував, що Хангошвілі – "кривавий бойовик", який нібито причетний до вибухів у московському метро.
Хангошвілі – етнічний чеченець, який народився у Панкіській ущелині (Грузія). За даними "Німецької хвилі", він мав грузинський паспорт на ім'я Торніке Кавтарашвілі. Під час Другої чеченської війни командував одним із підрозділів, який воював проти Росії, пізніше співпрацював зі спецслужбами Грузії. У 2015 році у Тбілісі на Хангошвілі вчинили замах. Після цього він поїхав до України, а потім – до Німеччини.