Дружина Суркова володіє річкою в Підмосков'ї – "Открытая Россия"

Автори розслідування сфотографували маєток Суркова і Дубовицької в Підмосков'ї
Фото: openrussia.org

"Центр управління розслідуваннями" руху "Открытая Россия" опублікував матеріал про стиль життя Наталії Дубовицької, дружини помічника президента РФ Владислава Суркова.

Наталія Дубовицька, дружина помічника президента Росії Владислава Суркова, у 2013 році стала власницею річки Лікової в Московській області, хоча Водний кодекс РФ прямо забороняє подібні угоди. Про це йдеться у статті "Центру управління розслідуваннями" (ЦУР), опублікованій на сайті руху "Открытая Россия".

Свого часу Одинцовський район вклав у будівництво очисних споруд і греблі 50 млн руб. із бюджету, щоб загатити цю річку і створити лісове озеро.

"За документами річка фігурує як земельна ділянка "для житлового будівництва і рекреаційних цілей", – стверджують автори розслідування.


Фото: openrussia.org

Депутат тримандатного округу №3 селища Лісний Городок Одинцовського району Михайло Трішин повідомив ЦУР, яким чином водойма перейшла до приватних рук: "Звичайно, все це не зовсім законно, але Сурков порішав усі питання з обласним урядом. Розумієте, були залучені буквально всі, і було спеціальне засідання уряду. Я разом із Сурковим їздив тоді до губернатора Бориса Громова".

За словами депутата, вся навколишня земля, включно з нинішньою особистою водоймою Суркових, раніше належала Всеросійському науково-дослідному інституту селекції і насінництва овочевих культур (ВНДІСНОК), на ній вирощували бобові та цибульні культури.

У середині 90-х років директор інституту академік Віктор Пивоваров вирішив зайнятися житловим будівництвом і взяв багатомільйонні кредити у трьох банках. Однак наймані робітники розікрали будматеріали, інструменти та обладнання. Будівництво зупинилося.

"У ВНДІСНОК зачастили банкіри з фінансовими претензіями до академіка. Почалися розборки за участю спецназу ФСБ та солнцевської братви. А незабаром у кабінеті в Пивоварова з'явилися двоє "вирішальників", – ідеться в публікації.

За словами Трішина, "вирішальники" погасили всі борги перед банками, а натомість отримали 400 га інститутської землі.

"Якщо б не косяки з будівництвом, річка Лікова ніколи не опинилася б у приватних руках", – сказав місцевий депутат.