Два індійські штати оголосили про епідемію "чорного грибка"

Інфекція "чорного грибка" передусім вражає людей, які одужують від COVID-19
Фото: EPA
Уряди індійських штатів Раджастан і Телангана оголосили про епідемію мукормікозу – захворювання, відомого як "чорний грибок". Про це повідомляє India Today.

Станом на 19 травня в Раджастані зафіксували майже 100 випадків зараження мукормікозом, зазначає канал. Влада штату створила відділення в лікарні Савай Ман Сінгх у Джайпурі для їхнього лікування.

У штаті Телангана зобов'язали всі державні і приватні медзаклади повідомляти про всі підозрювані та підтверджені випадки смертельної грибкової інфекції в департамент охорони здоров'я.

Експерти зазначають, що інфекція "чорного грибка" насамперед вражає людей, які одужують від COVID-19.

Окрім Раджастана і Телангана, випадки зараження мукормікозом зареєстровані в таких штатах, як Гуджарат, Махараштра, Мадх'я-Прадеш, Делі, Уттар-Прадеш і Уттаракханд.

Контекст:

Мукормікоз – рідкісне захворювання, яке спричиняють гриби сімейства мукорові (Mucorales), що зазвичай живуть у ґрунті, рослинах, гної і гнилих фруктах і овочах. Мукормікоз, під час якого найчастіше уражаються носові пазухи або легені, зазвичай фіксують у людей, чий імунітет ослаблений (наприклад, у хворих на рак або ВІЛ/СНІД), зокрема через приймання деяких ліків.

Спалах мукормікозу в Індії відбувається на тлі погіршення ситуації з COVID-19. З березня 2021 року у країні фіксують випадки зараження новим штамом коронавірусу з подвійною мутацією, що спровокувало масштабне зростання нових випадків COVID-19. Країна 12 квітня вийшла на друге місце у світі за загальною кількістю випадків інфікування коронавірусом.

За даними уряду Індії на 20 травня, у країні підтвердили приблизно 25,8 млн випадків коронавірусної інфекції, померло понад 287 тис. пацієнтів із COVID-19, одужало – 22,35 млн осіб.

18 травня уряд Індії повідомив про новий рекорд добової смертності від COVID-19 – 4529 осіб. Рекордний добовий показник захворюваності у країні – майже 414,2 тис. нових випадків COVID-19 – зафіксували 6 травня.