Два великі турецькі банки припинили обслуговувати російські картки "Мир"
Турецькі банки Denizbank та Isbank припинили обслуговування карток російської платіжної системи "Мир", повідомляє 19 вересня Reuters.
У Denizbank підтвердили, що наразі не можуть надавати послуги власникам карток "Мир", оскільки фінустанова діє "відповідно до міжнародних санкційних норм".
За даними Bloomberg, в Isbank, найбільшому за обсягами кредитування приватному банку Туреччини, рішення про припинення операцій із картками "Мир" ухвалили після того, як управління з контролю за іноземними активами (OFAC) міністерства фінансів США минулого тижня застерегло банки від укладання нових або розширення чинних угод із російським оператором "Мир".
Російське пропагандистське агентство ТАСС уточнює, що під час спроби зняти турецькі ліри в банкоматі Isbank система відмовляє у видаванні готівки, посилаючись на "перевищення добового ліміту". Зі свого боку, банкомати Denizbank повідомляють про "помилку підтвердження операції" й повертають картку.
15 вересня газета The Financial Times, посилаючись на джерела, повідомила, що США наполягають на від'єднанні турецьких банків від російської платіжної системи "Мир". Крім того, видання зазначило, що США і ЄС посилюють тиск на Туреччину через побоювання, що Росія може обходити західні санкції через турецький банківський сектор.
Контекст:
Із березня 2022 року, коли роботу в Росії через вторгнення в Україну повністю зупинили Visa й MasterCard, росіянам запропонували перейти на платіжну систему "Мир".
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган 6 серпня після зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним у Сочі заявив, що п'ять турецьких банків працюють над запровадженням системи "Мир". За словами Ердогана, це роблять для зручності російських туристів, які зможуть оплачувати за допомогою цієї платіжної системи проживання в готелях і покупки.
Хоча Туреччина і підтримує територіальну цілісність України, але, за даними журналістів "Радіо Свобода", до цієї країни російські окупанти вивозять вкрадене в Україні зерно. А "Українська правда" писала, що Туреччина фактично допомагає РФ оминати санкції на авіаперевезення.
Глава МЗС України Дмитро Кулеба в липні зазначав, що Туреччина "веде складну гру з балансування: тут допомагає нам, там демонструє, що готова допомагати Росії", і це викликає в української сторони питання.
Європейський союз стежить за тим, щоб Туреччина дотримувалася зобов'язань країни-кандидата й відповідала його принципам, зокрема щодо Росії. Про це в інтерв'ю "Известиям" 19 вересня повідомив офіційний речник ЄС із зовнішньої політики Петер Стано. За його словами, важливо, щоб Туреччина не пропонувала Росії рішення для обходу наявних санкцій ЄС.