Дві "аквадискотеки" і 16-поверховий бункер. ЗМІ з'ясували нові подробиці про палац Путіна
Маєток, власником якого називають російського президента Володимира Путіна, насправді ще масштабніший, ніж його описали в розслідуванні Фонду боротьби з корупцією. Про це виданню "Медуза" розповіли його будівельники.
Як з'ясували журналісти, Путін рідко відвідує резиденцію в Геленджику. За підрахунками "Медузи", він бував там щонайменше чотири рази. Але до кожного візиту готуються надзвичайно ретельно: службу експлуатації маєтку можуть підняти серед ночі, щоб перекласти газон, а під час прогулянки президента РФ садибою на територію не допускають ні робітників, ні голів компаній-підрядників.
Окрім того, журналісти дізналися, що в маєтку є підземний комплекс завглибшки 16 поверхів, що наскрізь пронизує мис Ідокопас, на якому стоїть палац. Вестибюль ліфта, яким можна спуститися під землю, розташований за кілька десятків метрів від головного будинку – на випадок евакуації. Водночас усередину мису можна потрапити із трьох різних вестибюлів. Зведення шахти коштувало приблизно 3 млрд руб. (1,1 млрд грн). Таких бункерів мало бути два, але від другого замовник відмовився після економічної кризи 2008 року.
Також журналісти з'ясували, що "аквадискотеку" (так у розслідуванні назвали басейн зі світломузикою) побудували фірми "Боронд" і "Аквастрой", які часто виконують замовлення для управління справами президента Росії. Схожий світломузичний фонтан (його струмені танцюють і підсвічуються під треки Кайлі Міноуг і французький шансон) звели і в іншому місці резиденції, на території шато в селищі Дивноморське. Журналісти зазначають, що власника шато ще потрібно встановити, але цю будівлю називають "Діминою дачею", а побудували її за президентства Дмитра Медведєва.
"Медуза" також звернула увагу на компанії, які брали участь у будівництві палацу. Видання нарахувало щонайменше вісім фірм, які писали про свою роботу на об'єкті. За даними однієї з них, загальна площа всіх будівель резиденції – 40 тис. м&³2;.
Четверо учасників будівництва розповіли журналістам, що ним повністю керує Федеральна служби охорони. Саме співробітники цієї спецслужби відповідають за дисципліну на об'єкті, водять Путіна по резиденції під час поодиноких візитів і передають підрядникам доручення замовника.
Імена співробітників ФСО збереглися на кресленнях, що опинилися в розпорядженні журналістів. В одному з них згадують полковника Олега Кузнєцова, який, за даними ЗМІ, під час роботи на будівництві також керував однією з військових частин, яка й була замовником будівництва палацу.
Фонд боротьби з корупцією (ФБК) російського опозиціонера Олексія Навального 19 січня опублікував розслідування "Палац для Путіна. Історія найбільшого хабаря" про резиденцію президента РФ у Краснодарському краї. У розслідуванні ідеться про те, що це найбезпечніший і найсекретніший об'єкт у РФ. Він має розміри 39 князівств Монако і побудований так, щоб до нього не можна було підібратися ні землею, ні морем, ні повітряним шляхом. У розслідуванні стверджували, що місцева Федеральна служба безпеки "наполегливо просить" обходити мис Ідокопас, де стоїть палац, за милю.
Прессекретар Путіна Дмитро Пєсков назвав неправдою інформацію про секретний палац президента. Власників маєтка в Геленджику він назвав підприємцями, але не озвучив їхніх імен.
25 січня ролик прокоментував і сам Путін: сказав, що не дивився весь фільм, але бачив окремі відеодобірки. Путін заперечує, що палац належить йому, а розслідування називає "компіляцією, монтажем і промиванням мізків росіян".
Журналісти "Радио Свобода" знайшли підтвердження, що в роботах над секретною резиденцією Путіна під Геленджиком брала участь фірма, що будувала для нього персональний лижний курорт під Сочі.
29 січня журналісти Telegram-каналу Mash випустили відео з нібито палацу Путіна. Усередині будівля виявилася практично порожньою і недобудованою.