Ейдман: Путін утратив молодь. Вона стає основою протестного руху
Зміни в Росії настануть аж ніяк не відразу, проте саме новому поколінню росіян доведеться знищити систему, створену президентом РФ Володимиром Путіним, уважає російський соціолог і політолог Ігор Ейдман.
Молодь у Росії стає основою протестного руху, написав російський соціолог і політолог Ігор Ейдман у колонці на сайті інтернет-газети "Каспаров.гu".
"Путін (президент РФ Володимир Путін. – "ГОРДОН") утратив молодь. Вона стає основою протестного руху. Це об'єктивний процес, зумовлений цілим комплексом причин. Найближчим часом він активно розвиватиметься. У молодих є інформаційні можливості, психологічна готовність і соціальні причини для протесту. Крім того, своєю примітивною та нав'язливою пропагандистською "педагогікою" влада сама провокує молодь на непокору", – зазначив він.
Ейдман додав, що Кремль утратив можливість "промивати мізки молодим". За його словами, вони – найменш підвладна впливу державної телепропаганди група населення.
"Молоді живуть у світі соціальних мереж. Телебачення для них – немодний, "старечий" відстій. Дуже багато з них ТБ узагалі не дивляться. Тому кисельовсько-соловйовська пропаганда не доходить до значної частини цієї аудиторії", – написав він.
Соціолог наголосив, що на молодь не тисне "тягар минулого негативного досвіду", як на 40–50-річних.
"Перебудова породила масу надій, що не здійснилися. Багато лідерів тодішнього демократичного руху зрадили його. Росія замість свободи й демократії отримала нове огидне видання авторитарного режиму. Для мого покоління це стало шоком, який багатьом "підрізав крила", позбавив ідеалізму й волі до опору", – зазначив Ейдман.
Він додав, що в нового покоління немає шансів на швидкий успіх або успішну кар'єру за нинішньої системи влади, оскільки воно ще не народилося в часи, коли "все було поділено". Ейдман підкреслив, що молодим потрібні зміни.
"Вони мотивовані чинити опір закріпленню нової спадкової аристократії, що складається з діточок путінських клевретів. Адже в цій системі більшості відведена роль безправного плебсу у служінні новим "аристократам", – написав соціолог.
Ейдман зазначив, що молоді люди в усі часи "болісно реагували" на спроби дорослих тиснути на них.
"Чим на молодих сильніше тиснуть, тим упевненіше вони відкидають те, що їм нав'язують. Нині різко посилилося православно-патріотичне накачування школярів і студентів. Молодих перегодували цією смердючою сивухою, яка стала спричинювати буквально блювотний рефлекс. Унаслідок цього вони почали прислухатися до тих, хто має точку зору, протилежну офіційній. Зростає популярність серед молоді опозиції та її ідей. Протестувати через режим стає модно", – додав він.
Соціолог наголосив, що зміни настануть аж ніяк не відразу, проте додав, що "саме новому поколінню росіян доведеться знищити путінську систему".
26 березня в Москві, Петербурзі та інших містах Росії пройшли демонстрації з вимогою відставки прем'єр-міністра Росії Дмитра Медведєва. Перед початком акції в Москві затримали її ініціатора, опозиціонера Олексія Навального, пізніше – всіх його співробітників фонду. Наступного дня суд заарештував Навального на 15 діб та оштрафував його на 20 тис. рублів (9,4 тис. грн) за організацію мітингу.
У поліції агентству "Интерфакс" заявили, що під час проведення "не узгодженого з владою публічного заходу в центрі Москви" затримали приблизно 500 осіб. Правозахисний медіапроект "ОВД-Инфо" повідомляє про 1030 затриманих.
Приводом для антикорупційних мітингів стала публікація 2 березня розслідування Фонду боротьби з корупцією під назвою "Він вам не Дімон" про "корупційну імперію" Медведєва. У фонді стверджують, що прем'єр-міністр і його оточення створили злочинну схему, засновану на благодійних фондах, якими керують друзі, однокурсники та довірені особи голови уряду.
30 березня Путін, кажучи про затримання учасників маніфестацій проти зловживань влади, заявив, що антикорупційні протести призвели до Майдану в Україні.