Ейдман: Відчувається в словах Мілонова прихований гомоеротичний мазохізм, спроектований на страждання давніх християн
Російський соціолог і політолог Ігор Ейдман прокоментував заяву депутата Держдуми Віталія Мілонова про те, що предки організаторів маніфестації проти передавання Ісаакіївського собору РПЦ "варили християн у котлах".
Якщо депутат Державної думи Росії Віталій Мілонов дійсно вважає, що предки депутатів Законодавчих зборів Санкт-Петербурга Бориса Вишневського і Максима Резника варили християн у котлах і віддавали їх на поталу звірам, то у нього проблеми з сексуальною орієнтацією.
Про це написав у Facebook російський соціолог і політолог Ігор Ейдман, коментуючи слова Мілонова, звернені до противників передавання Ісаакіївського собору Руській православній церкві.
"Відчувається в цих словах прихований гомоеротичний мазохізм, спроектований на страждання давніх християн. А ще не обійшлося без застереження за Фрейдом. Адже в націоналістичному середовищі, де "вариться" Мілонов, "звірами" називають брутальних південців", – зазначив Ейдман.
Асоціюючи себе з першими християнами, Мілонов, мабуть, і сам мріє бути роздертим "на арені під свист і улюлюкання збуджених глядачів", – припустив автор.
"Допоможіть збутися мріям мазохіста, віддайте його нарешті кому-небудь на поталу", – написав Ейдман, додавши "смайлик".
Сьогодні жителі Санкт-Петербурга, які виступають проти передання Ісаакіївського собору РПЦ, вийшли на акцію протесту. У заході взяли участь депутати Законодавчих зборів Вишневський і Різник.
Перед цією акцією біля будівлі собору пройшов хресний хід прихильників передання Ісаакія РПЦ, у якому брав участь Мілонов.
25 січня активісти подали до суду позов про незаконність передання Ісаакіївського собору РПЦ. На їхню думку, передання собору є незаконним та порушує право мешканців країни "на доступ і збереження об'єкта культурної спадщини федерального значення". 27 січня суд відмовився прийняти позов активістів.
Ісаакіївський собор з 1948 року функціонує як музей. У травні 2016 року митрополит Варсонофій звернувся до прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва з проханням про передання собору РПЦ. 10 січня 2017 року губернатор Санкт-Петербурга Георгій Полтавченко заявив, що питання про передання собору в користування церкви вирішене, але будівля збереже музейно-просвітницьку функцію.
Собор буде переданий у безкоштовне користування Московському патріархату РПЦ на 49 років. Передання має завершитися у березні 2019 року. На цей час музей самостійно фінансує утримання і реставрацію будівлі. Джерела фінансування собору після його передання РПЦ не визначені.