Ейдман: Заяви про припинення операцій і виведення військ із Сирії Москва робила вже неодноразово. Росія нікуди не піде G

Ейдман: Можливо, тепер вони будуть менше діяти через відкриті військові операції
Фото: Игорь Эйдман / Facebook

Експансія на Близькому Сході є стратегічним завданням президента РФ Володимира Путіна, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" російський соціолог і політолог Ігор Ейдман.

Незважаючи на заяву президента РФ Володимира Путіна про виведення російських військ із Сирії, військовослужбовці з Росії все одно будуть залишатися на сирійській території. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив російський соціолог і політолог Ігор Ейдман.

"Я не вірю, що за Путіна Росія припинить інтервенцію в Сирію й експансію на Близькому Сході загалом. Це стратегічне завдання в його параноїдальних наполеонівських планах. Заяви про припинення операцій і виведення військ із Сирії Москва робила вже неодноразово. Росія нікуди не піде. Можливо, тепер вони будуть менше діяти через відкриті військові операції. Як варіант, більше будуть залучати спецслужби і приватні військові компанії. Чому Путін поїхав до Сирії, щоб заявити про виведення військ? Це початок передвиборчої кампанії. Він буде позиціонувати себе як сильного президента великої військової держави і водночас як миротворця. Він намагається сподобатися росіянам. Зокрема це гра і для Заходу", – зазначив політолог.

Він уважає, що Путін продовжить відвідувати російських військових за кордоном у межах своєї передвиборчої кампанії.

"Путін зараз узагалі буде йти на різні передвиборчі демарші. Відвідування російських військ за кордоном цілком вписується в його виборчу кампанію. Що стосується Донбасу, то тут він теж буде прикидатися миротворцем. Зокрема, піднімуть історію з обміном полоненими. З одного боку – це розраховано на росіян, з іншого – на Захід. У цей період Україна може домогтися звільнення значної кількості своїх військовополонених. Те саме стосується і будь-яких гуманітарних питань. Але на стратегічні поступки Путін не піде. Ненависть до України і бажання її розвалити в нього в пріоритеті", – підкреслив Ейдман.

Військовий конфлікт у Сирії триває з 2011 року. У бойових діях брали участь урядові війська, опозиціонери, радикальні ісламісти, курди і бойовики "Ісламської держави". У вересні 2014 року операцію проти ІДІЛ почала коаліція на чолі зі США.

У вересні 2015 року до конфлікту приєдналася Росія. У березні 2016 року Путін наказав почати виведення основних російських сил із країни, однак авіаційне угруповання РФ продовжувало завдавати ударів по позиціях сил, які протистоять президенту Сирії Башару Асаду.

6 грудня 2017 року Путін, пославшись на інформацію міністра оборони РФ Сергія Шойгу, заявив про повний розгром ІДІЛ у Сирії. Він зазначив, що завершилася антитерористична операція на західному і східному берегах Євфрату.

Представник міністерства оборони США Ерік Пехон 7 грудня заявляв, що в Сирії залишилося приблизно 3 тис. бойовиків "Ісламської держави", які дислокуються здебільшого вздовж річки Євфрат, на південь від міста Дейр-ель-Цур. Він зазначав, що ІДІЛ "не було повністю розгромлено або знищено в Сирії".

За даними агентства Reuters, протягом двох років операції в Сирії загинуло більше ніж 80 російських військових, включно з високопоставленими офіцерами і приватними військовими найманцями. За офіційними даними, загинуло 39 військових.