Екоактивістка Тунберг на третій день після підриву Каховської ГЕС відреагувала на катастрофу та засудила Росію
Вона назвала її "екоцидом", який продовжив неспровоковане повномасштабне вторгнення РФ в Україну.
"Ще одне злодіяння, від якого світ заціпило. Ми знову дивимося на Росію, яка має відповісти за свої злочини", – ідеться у повідомленні.
6 червня, коли стало відомо, що окупанти підірвали ГЕС, вона перепостила відео зруйнованої дамби без коментарів.
Українські користувачі соцмережі відреагували на це обуренням.
"І це все? Як вам не соромно? Ви розповідали людям про довкілля і про те, як важливо його зберегти. Але тепер у нас екоцид і великі проблеми для всього світу! А ви мовчите. Це ганьба!" – написала українка Алевтина Камерда.
Головний редактор видання "Тиждень" Максим Віхров 6 червня колонці "Чому мовчить Грета Тунберг?" зазначив, що після початку повномасштабного вторгнення в Україну активістка вийшла до посольства РФ у Стокгольмі з плакатом "Stand with Ukraine", але відтоді вона мовчить про екологічні злочини росіян.
"На початку 2023 року, коли екологічні збитки України вже сягнули €48 млрд, Грета була зайнята набагато важливішою справою – протестувала проти знесення пів десятка покинутих будинків у мертвому селі Лютцерат на заході Німеччини. Бо ж "кляті капіталісти" вирішили розширити вуглевидобуток! Хай краще купують російський газ, еге ж, Грето?" – ідеться у статті.
Діти з Херсонської області звернулися до Тунберг із закликом допомогти подолати наслідки руйнування дамби Каховської ГЕС, відео в Telegram опублікувала "АрміяInform".
"Грето, допоможи подолати те, що нищить Росія. Росіє, перестань нищити наші домівки. Грето, вони не чують нас, допоможи", – ідеться у ролику.
Контекст:
Уранці 6 червня ОК "Південь" сил оборони України повідомило про підрив росіянами Каховської ГЕС. За даними "Укргідроенерго", внаслідок підриву машинного залу зсередини Каховську ГЕС зруйновано повністю, відновити її неможливо. За даними Херсонської ОВА, внаслідок техногенної катастрофи може бути затоплено приблизно 80 населених пунктів. В області оголошено евакуацію.
Президент України Володимир Зеленський говорив, що підрив греблі Каховської ГЕС – найбільша рукотворна екологічна катастрофа в Європі за десятки років. Він заявив, що, за даними української розвідки, підрив був навмисним, але ворог діяв хаотично, допустивши затоплення власної техніки.
Збитки екології від руйнування Каховської ГЕС уже зараз становлять понад 46 млрд грн, заявив 7 червня міністр захисту довкілля і природних ресурсів України Руслан Стрілець.
Увечері 8 червня рівень води в Каховському водосховищі знизився до позначки 12,5 м, що нижче за "мертву" точку 12,7 м, коли не можна робити водозабір у населені пункти і для Запорізької АЕС, повідомив гендиректор держкомпанії "Укргідроенерго" Ігор Сирота.
Унаслідок повені загинуло щонайменше восьмеро жителів окупованої Росією частини Херсонської області.
Станом на 8 червня гуманітарну допомогу Україні у ліквідації наслідків підриву російськими окупантами Каховської ГЕС надали сім країн – Польща, Австрія, Чехія, Німеччина, Швейцарія, Норвегія та Фінляндія. Молдова повідомила, що готується доправити не лише гуманітарні вантажі, а й скерувати команду рятувальників.