Ексглаву президентського пулу Лукашенка заарештували за участь у протестах

Семченко: Я там був, але в мене не було транспарантів, я не вигукував гасел. На той момент я був журналістом державного телеканала ОНТ
Фото: Любовь Касперович / TUT.BY

Суд Фрунзенського району Мінська дав 15 діб адміністративного арешту Дмитрові Семченку – колишньому главі президентського пулу чинного президента Білорусі Олександра Лукашенка – за участь в акції протесту 16 серпня.

Увечері 10 вересня в будинку Дмитра Семченка – колишнього глави президентського пулу чинного президента Білорусі Олександра Лукашенка – провели обшуки, після яких його затримали і доправили в ізолятор у провулку Окрестіна. Про це TUT.BY розповіла дружина журналіста Юлія.

Сьогодні суд Фрунзенського району Мінська дав Семченку 15 діб адміністративного арешту, його засудили за ч. 1 ст. 23.34 Кодексу Білорусі про адмінправопорушення (порушення порядку організації або проведення масових заходів).

Згідно із протоколом, Семченко 16 серпня з 14.30 до 15.10 брав "активну участь у мітингу без відповідного дозволу Мінміськвиконкому, викрикував гасла" в районі проспекту Переможців, 21. Журналіст під час засідання суду сказав, що був там, але в мітингу участі не брав.

"У той час я був начальником президентського пулу, із журналістським посвідченням. Я був там, щоб поспілкуватися з людьми, з'ясувати їхню думку. Спілкувався з тими, хто за чинну владу і проти неї. Мені потрібно було зрозуміти, що відчуває суспільство – від першоджерела. Я там був, але в мене не було транспарантів, я не вигукував гасел. На той момент я був журналістом державного телеканала ОНТ. У той момент я був начальником президентського пулу. Я сам вирішував, іти туди чи ні. Мені потрібно було скласти власне враження, що там відбувається", – повідомив він.

Семченко уточнив, що 16 серпня його не затримували. Журналіст давав свідчення через відеозв'язок.

13 серпня стало відомо, що Семченко звільняється з ОНТ, де працював із 2009 року. За даними TUT.BY, звільнення було пов'язане із засудженням насильства, яке застосовували до протестувальників у перші дні після виборів президента.

Із 4-го до 8 серпня в Білорусі проводили дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На пост президента балотувалося п'ятеро кандидатів. 14 серпня ЦВК оголосила остаточні підсумки виборів президента. За офіційними даними, перемогу здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла кандидатка від опозиції Світлана Тихановська. Решта кандидатів набрала менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи засвідчували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Вибори в Білорусі проводили без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах почалися протести, які тривають до сьогодні. До акцій долучилися трудові колективи найбільших білоруських підприємств. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікаціях і вимагають проведення нових виборів.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів. Усього на акціях протесту затримали понад 10 тис. осіб. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.