Ексгравець збірної Росії з регбі брав участь у тортурах ув'язнених у СІЗО, де перед смертю сидів Тесак – ЗМІ

The Insider називає СІЗО-1 у Красноярську "перевалковим пунктом", де ув'язнених ламають перед відправленням по етапу до місць ув'язнення
Фото: depositphotos.com

Колишній гравець збірної Росії з регбі Олег Азаренко брав участь у тортурах ув'язнених у СІЗО-1 Красноярська. Про це 22 грудня повідомив Telegram-канал "Осторожно, новости".

Як зазначає "Коммерсантъ", спортсмена заарештували 2014 року за зберігання наркотиків. Азаренко пояснював, що зв'язався з речовинами через депресію після травми, яка змусила його піти зі спорту. Він дістав 9,5 року в'язниці за зберігання та розповсюдження.

"За нашими даними, у в'язниці ексрегбіст став співпрацювати з ФСВП (Федеральною службою виконання покарань. "ГОРДОН"), ставши одним із "капо", відповідаючи за тиск на ув'язнених. Азаренко працював в одній із "пресхат" у СІЗО-1 Красноярська", – повідомляє "Осторожно, новости".

За даними каналу, колишній спортсмен бив і знущався з ув'язнених, змушуючи їх співпрацювати з адміністрацією та давати потрібні свідчення.

"Цю інформацію нам підтвердило кілька людей, які опинилися в тій самій камері. За словами одного з них, Азаренко ходив по камері без білизни, сексуально принижував тих, хто потрапив до неї, і жорстоко їх бив. Наразі спортсмен усе ще перебуває в одній із красноярських колоній", – додали автори каналу.

У цьому самому СІЗО-1 чекав на закінчення слідства і націоналіст Максим Марцинкевич, відомий як Тесак, пише The Insider. У вересні 2020 року Марцинкевича виявили мертвим у камері слідчого ізолятора в Челябінську. Telegram-канал Baza на початку цього року опублікував лист, який нібито незадовго до смерті написав Тесак. У ньому він каже, що "в Красноярську його зламали на всі 100%".

The Insider називає СІЗО-1 у Красноярську "перевалковим пунктом", де ув'язнених ламають перед відправленням по етапу до місць ув'язнення.

Контекст:

У жовтні 2021 року засновник Gulagu.net Володимир Осєчкін заявив, що йому надійшло понад 40 гігабайтів відеоматеріалів, фото та документів, які доводять тортури ув'язнених у СІЗО. За інформацією правозахисника, відео потрібні були силовикам як компромат на ув'язнених.

За словами Осєчкіна, архів йому передав програміст із Білорусі Сергій Савельєв, який відбував строк у Саратовській області та обслуговував камери й відеореєстратори в обласній туберкульозній лікарні №1 Саратова.

5 жовтня Gulagu.net опублікував перші відео тортур та зґвалтувань ув'язнених у туберкульозній лікарні Федеральної служби виконання покарань №1 у російському Саратові. Ще низку відео проєкт надав журналістам.

Після оприлюднення відео Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу щодо сексуального насильства над ув'язненими, а начальника саратовської тюремної лікарні Павла Гаценка звільнили.

Наприкінці жовтня Роскомнагляд вимагав від YouTube видалити відео з розповіддю колишнього ув'язненого Адама Гісаєва про тортури в іркутському СІЗО-1.

У реєстрі Роскомнагляду йдеться, що 27 жовтня посилання на відео Gulagu.net занесли до Реєстру заборонених сайтів на вимогу Росспоживнагляду, проте доступу до нього не обмежують. Що спричинило занесення до реєстру, невідомо.