Ексінвестора українського сервісу Rocket заарештували в Ізраїлі за обвинуваченням у шахрайстві – ЗМІ

Ексвласника Rocket Рохліна підозрюють в обмані інвесторів із Німеччини

Фото: Rocket / Facebook

В Ізраїлі у грудні 2021 року заарештували одного із засновників компанії Rocket Тимура Рохліна, після чого компанія почала скорочувати штат через фінансові труднощі. Про це 7 лютого повідомляє DOU.

Про затримання Рохліна першим повідомило 23 грудня минулого року видання Posta, в Україні цієї новини не помітили. Затримання нібито відбулося на прохання німецьких правоохоронців і пов'язане з розслідуванням шахрайських дій, унаслідок яких зазнали збитків німецькі інвестори.

Рохліна затримали, коли він збирався вилетіти з Ізраїлю до Києва. Ізраїльський суддя ухвалив рішення про тримання під вартою Рохліна до ухвалення рішення про екстрадицію.

Контекст:

У 2019 році Рохлін став мажоритарним власником сервісу доправлення, який тоді мав назву "Ракета", викупивши його в найбільшого в Україні купонатора Pokupon, повідомляв Forbes. Міноритаріями стали розробники "Ракети" – Олексій Юхимчук та Станіслав Дмитрик, пізніше структура власників змінилася. У квітні 2020 року, коли вже вели розслідування щодо шахрайства, Рохлін вийшов із компанії. Зараз у реєстрі засновником "Рокет делівері" вказано компанію "Тісеа Фреш Фуд Лтд", а кінцевим власником – батька Тимура Рохліна Ігоря Рохліна.

Ці шахрайські дії розслідують і в Україні. Національна поліція повідомляла щонайменше про чотирьох затриманих у цій справі.

За даними слідства, аферу реалізувала протягом 2017–2020 років група громадян України та інших країн, які нібито виманювали у громадян європейських країн гроші, пропонуючи їм інвестувати через спеціальні сайти в купівлю-продаж банківських металів, валюту, криптовалюту, цінні папери та інші активи. Інвесторам обіцяли зростання їхніх вкладень у 100 і більше разів.

Коли люди хотіли вивести свої інвестиції в готівку, їм телефонували оператори шахрайських колцентрів, відрекомендувалися представниками торгових платформ і вимагали внести збір за обслуговування та комісію за переведення в готівку (додатково 15% від суми). Після оплати акаунти інвесторів блокували, а розміщені на них кошти привласнювали організатори шахрайської схеми. Колцентри, залучені до шахрайської схеми, були в Києві, Софії (Болгарія) та Белграді (Сербія).