Екс-радник Трампа Флінн готовий свідчити про зв'язки з РФ в обмін на імунітет від судового переслідування – адвокат

Флінн хоче отримати імунітет від судового переслідування
Фото: ЕРА

Екс-раднику президента США Дональда Трампа з питань національної безпеки Майклові Флінну, "безумовно, є що розповісти" про зв'язки з Росією, але йому мають це дозволяти обставини, заявив його адвокат Роберт Кельнер.

Колишній радник президента США Дональда Трампа з питань національної безпеки Майкл Флінн готовий свідчити в Конгресі про можливі зв'язки з РФ представників виборчого штабу нинішнього глави держави, але хоче імунітет від "недобросовісного судового переслідування". Про це заявив його адвокат Роберт Кельнер, повідомляє Reuters.

Кельнер підкреслив, що його підзахисному, "безумовно, є що розповісти", але йому мають дозволяти це обставини.

Свідчення Флінна могли би пролити світло на розмови, які він вів із послом РФ у США Сергієм Кисляком, зазначає агентство.

У разі згоди Флінна, йому потрібно буде свідчити в розвідувальних комітетах Палати представників і Сенату США.

30 березня в Сенаті США почалися слухання щодо впливу Росії на президентські вибори.

13 лютого радник президента з національної безпеки Майкл Флінн подав у відставку. Причиною його відходу в Білому домі назвали "втрату довіри" з боку президента.

У січні 2017 року видання The Wall Street Journal повідомило, що розвідслужби розслідували зв'язки Флінна з представниками російської влади. Зокрема, розслідують телефонні дзвінки Флінна послу Росії в США Сергію Кисляку, здійснені наприкінці грудня 2016 року. Відомо, що в день уведення додаткових санкцій щодо Кремля 29 грудня зафіксували п'ять телефонних розмов радника і Кисляка.

Предметом дізнання також є попередні контакти радника глави Білого дому з російськими офіційними особами.

10 лютого видання The Washington Post, посилаючись на власні джерела повідомило, що Флінн обговорював із Кисляком зняття санкцій з РФ.

За відомостями The New York Times, 26 січня радника президента опитували агенти ФБР. Він, як писала газета The Washington Post, заперечував, що санкції були темою його розмови з Кисляком.