Екс-радника Трампа Стоуна відпустили під заставу

Після виходу із суду Стоун заявив, що невинуватий і вважає обвинувачення політично вмотивованими
Фото: EPA

Колишній радник Дональда Трампа Роджер Стоун заявив, що не буде давати свідчення проти глави Білого дому.

Суд у місті Форт-Лодердейл (штат Флорида, США) відпустив під заставу $250 тис. американського політтехнолога Роджера Стоуна, який у 2015 році був радником президента США Дональда Трампа, повідомляє CNN.

Виплачувати заставу Стоуну не доведеться, якщо він прибуватиме в суд у встановлений час. Суддя попросив екс-радника Трампа здати паспорт, але Стоун заявив, що у нього закінчився термін дії.

На час слідства суд обмежив свободу його пересування. Стоуну дозволено їздити в Південний округ штату Флорида, Східний округ штату Нью-Йорк, Вашингтон і Східний округ штату Вірджинія.

Після виходу із суду він заявив, що невинуватий і вважає обвинувачення політично мотивованими. Стоун додав, що не буде давати свідчення проти президента.

Уранці 25 січня Стоуна затримали в його будинку у Форт-Лодердейлі. Це пов'язано з розслідуванням, яке веде спецпрокурор Роберт Мюллер. Стоуну висунули обвинувачення за сімома статтями, зокрема за статтями про перешкоджання правосуддю, тиск на свідків і давання неправдивих свідчень.

За даними спецпрокурора Мюллера, після публікації WikiLeaks 22 липня 2016 року листів із поштових скриньок головних осіб у Національному комітеті Демократичної партії високопоставлений член передвиборчого штабу Трампа питав у Стоуна, яку ще інформацію, яка могла б нашкодити кандидату від демократів Гілларі Клінтон, будуть публікувати й коли. Пізніше політтехнолог повідомив штабу Трампа про подальші плани WikiLeaks, ідеться в обвинуваченні. Сам політтехнолог говорив у Конгресі, що не знав, коли та що організація має намір публікувати.

У жовтні 2016 року влада США офіційно звинуватила Росію у зламі серверів американських партій, а також у втручанні в процес президентських виборів у країні. У грудні ЦРУ дійшло висновку, що Росія втручалася в президентські вибори у США, щоб допомогти Трампу здобути перемогу. В опублікованій доповіді американської розвідки йшлося, що президент РФ Володимир Путін особисто наказав почати кампанію із втручання у вибори у США.

Спецпрокурор Мюллер із травня 2017 року розслідує ймовірне втручання РФ в американські вибори і можливу змову оточення президента США з Кремлем. Кримінальні справи порушено проти десятків людей, зокрема колишнього глави виборчої кампанії Трампа Пола Манафорта і колишнього радника Трампа з питань національної безпеки Майкла Флінна. Трамп назвав розслідування Мюллера незаконним.

У грудні 2018 року CNN повідомляв, що щонайменше 16 осіб з оточення Трампа контактувало з росіянами під час передвиборчої кампанії 2016 року у формі особистих зустрічей, телефонних дзвінків, повідомлень, електронних листів та відеочатів. Серед них було названо і Стоуна.