Ердоган сподівається на повернення смертної кари в Туреччині після референдуму 16 квітня
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що підпише законопроект про відновлення смертної кари одразу ж після його схвалення парламентом.
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що розраховує на відновлення смертної кари у країні після референдуму 16 квітня, який стосуватиметься затвердження ухвалених раніше парламентом країни поправок щодо посилення влади президента. Про це повідомляє Hurriyet daily news.
Ердоган заявив, що підпише законопроект одразу ж після його схвалення парламентом. "Коли справа дійде до мене, то я погоджуся з цим без вагань", – наголосив він.
Він додав, що на думку Європейського союзу щодо цього він не зважає. "Те, про що говорять Ганс і Джордж, для мене не важливо", – сказав Ердоган, використовуючи два найпоширеніші європейські імені.
"Сім'ям мучеників, героїв (невдалого перевороту 15 липня 2016 року) не варто хвилюватися. Я вірю, Бог хоче, щоб після 16 квітня парламент проголосував, зважаючи на ваші вимоги щодо страти", – заявив президент Туреччини.
Туреччина повністю скасувала смертну кару у 2004 році в рамках своїх зусиль щодо вступу в Європейський союз. Повернення смертної кари робить неможливим вступ Туреччини до ЄС, пише видання.
29 жовтня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що підпише закон про запровадження смертної кари одразу після його ухвалення, попри думку Заходу.
У ніч на 15 липня прем'єр-міністр Туреччини Біналі Їлдирим повідомив про спробу військового перевороту. Після цього офіцери турецького Генштабу заявили по ТБ про перехід влади в руки військових.
Пізніше розвідка Туреччини повідомила, що переворот у країні придушено.
Глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що у країні можуть провести референдум щодо відновлення смертної кари.
8 серпня президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив про готовність підписати закон про смертну кару для учасників невдалого військового перевороту, якщо його ухвалить парламент країни.
Верховний представник Європейського союзу Федеріка Могеріні попередила владу Туреччини, що рішення про відновлення найвищої міри покарання може перешкоджати вступу країни до ЄС.
Смертні вироки в Туреччині не виголошують із 1984 року, офіційно смертну кару в країні скасували у 2004 році.