Ердоган звинуватив Нідерланди в нездатності запобігти різанині у Сребрениці
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган звинуватив владу Нідерландів у тому, що вона не змогли запобігти масовому вбивству боснійських мусульман у Сребрениці в 1995 році.
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган звинуватив владу Нідерландів у причетності до різанини у Сребрениці під час Боснійської війни. Про це він заявив, виступаючи на заході, присвяченому 14 березня – Дню медицини в Туреччині, передає турецьке агентство "Анадолу".
"Ми знаємо Нідерланди та голландців за різаниною у Сребрениці. Вони продемонстрували свою сутність, знищивши 8 тисяч боснійців. Нехай ніхто не намагається вчити нас культурі й моральності", – сказав Ердоган.
Також він заявив, що Німеччина та Нідерланди вважають "жахіттям зростання й розвиток Туреччини".
11 липня 1995 року, наприкінці трирічної війни в Боснії, сербські війська стратили майже 8 тисяч боснійських чоловіків і хлопчиків у місті Сребрениці, яке перебувало під захистом нідерландського контингенту миротворців.
Міжнародний кримінальний трибунал щодо колишньої Югославії і Міжнародний суд ООН кваліфікували різанину у Сребрениці як геноцид.
Відносини між Амстердамом і Анкарою різко погіршилися після того, як 10 березня мер Роттердама Ахмед Абуталеб із міркувань безпеки заборонив турецькому міністру закордонних справ Мевлюту Чавушоглу проводити мітинг біля консульства Туреччини в Роттердамі. Голова МЗС мав намір агітувати громадян Туреччини, які живуть за кордоном, підтримати на референдумі зміни до конституції щодо розширення повноважень президента.
11 березня в телеінтерв'ю Чавушоглу заявив, що в разі скасування мітингу Туреччина може запровадити проти Нідерландів економічні та політичні санкції. У відповідь нідерландський уряд скасував дозвіл на посадку літака Чавушоглу в Роттердамі.
Президент Туреччини Реджеп Ердоган звинуватив владу Нідерландів у нацизмі в контексті скандалу. Нідерландський прем'єр-міністр Марк Рютте зі свого боку визнав слова Ердогана "божевіллям".
Біля турецької дипмісії в Роттердамі 11 березня зібрався несанкціонований мітинг вихідців із Туреччини. Поліція не пропустила до консульства автомобіль міністра сім'ї та соціальної політики Туреччини Фатми Бетюль Саян Кая, яка прямувала до протестувальників.