Ердоган звинуватив Захід у поставках зброї терористам на Близькому Сході
В Анкари є документальні свідчення постачання зброї терористам на Близькому Сході країнами Заходу, заявив президент Туреччини Реджеп Ердоган.
Президент Туреччини Реджеп Ердоган звинуватив країни Заходу в тому, що вони озброюють терористів на Близькому Сході. Про це він сказав сьогодні у Стамбулі, повідомляє турецьке агентство Anadolu.
"Вороги Анкари слабшають у міру посилення Туреччини. Захід озброює всіх терористів на Близькому Сході. Попри те, що Захід усе ще заперечує цей факт, у Анкари є документальні свідоцтва поставок зброї. Є і фотографії, на яких терористи одягнені в уніформу, виготовлену в цих країнах. Кого ви обманюєте? Нам добре відома ваша суть", – заявив президент Туреччини.
Він прокоментував рішення голландської влади випровадити з країни міністра сім'ї та соціальної політики Туреччини Фатму Бетюль Саян Кая.
"Як усе це пояснять сфвітовій спільноті? Можливо, в Амстердамі заявлять, що не запрошували міністра. Хоча абсолютно зрозуміло, що власник дипломатичного паспорта відповідно до міжнародного права має право відвідувати будь-яку країну. Але якщо керуватися методами фашистів і нацистів, то можна обґрунтувати будь-які свої дії", – сказав Ердоган.
"Дійшло до того, що генконсула не випускали з будівлі дипмісії Туреччини. Усе це свідчить про те, що нацизм на Заході відроджується. Чим влада Нідерландів може пояснити свої кроки? Туреччина відповість на це. Влада Нідерландів нарешті навчиться нормам дипломатії", – додав він.
Ердоган висловив подяку Франції, яка "не піддалася на ігри Німеччини й Нідерландів".
10 березня мер Роттердама Ахмед Абуталеб із міркувань безпеки заборонив міністру закордонних справ Туреччини Мевлюту Чавушоглу проводити мітинг біля турецького консульства в Роттердамі. Голова МЗС мав намір агітувати громадян Туреччини, які живуть за кордоном, підтримати на референдумі зміни до конституції щодо розширення повноважень президента.
11 березня в телеінтерв'ю Чавушоглу заявив, що через скасування мітингу Туреччина може ввести проти Нідерландів економічні та політичні санкції. У відповідь нідерландський уряд скасував дозвіл на приземлення літака Чавушоглу в Роттердамі.
Президент Туреччини Реджеп Ердоган звинуватив владу Нідерландів у нацизмі в контексті скандалу. Нідерландський прем'єр-міністр Марк Рютте, у свою чергу, визнав слова Ердогана "божевіллям".
Біля турецької дипмісії в Роттердамі 11 березня зібрався несанкціонований мітинг вихідців із Туреччини. Поліція не пропустила до консульства автомобіль міністра сім'ї та соціальної політики Туреччини Фатми Бетюль Саян Кая, яка прямувала до протестувальників. Її супроводжували до кордону з Німеччиною. Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що це зроблено з міркувань безпеки.