Естонія запровадила санкції проти білоруських посадовців

Естонія запроваджує санкції скоординовано з Латвією та Литвою
Фото: depositphotos.com

Естонія має намір заборонити в'їзд у країну особам, які, на думку її влади, причетні до фальсифікації результатів президентських виборів у Білорусі.

Естонія запровадила санкції проти білоруських посадовців. Про це 27 серпня повідомляє пресслужба естонського уряду.

Як зазначили у пресслужбі, обмеження затверджено щодо осіб, які є відповідальними за фальсифікацію президентських виборів у Білорусі і пов'язане з цим насильство.

Запроваджені санкції передбачають заборону на в'їзд до Естонії. Список осіб, щодо яких запровадять обмеження, своїм наказом затвердить міністр закордонних справ Естонії.

"Народ Республіки Білорусь має право сам вільно обирати своє майбутнє, він зрозуміло висловив волю до демократичних змін. Єдина можливість для цього – дійсно вільні й незалежні вибори. Мета запроваджених Естонією фокусних санкцій – засудити фальсифікацію результатів виборів та насильство проти мирних демонстрантів і забезпечити, щоб відповідальні за це особи не могли в'їхати до Естонії", – підкреслив прем'єр-міністр країни Юрі Ратас.

Також наголошують, що Естонія не визнає результатів президентських виборів у Білорусі, оскільки "вибори не були ні вільними, ні чесними".

 Естонія запроваджує санкції скоординовано з Латвією та Литвою.

Із 4-го до 8 серпня в Білорусі проводили дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На посаду президента балотувалося п'ятеро кандидатів. 14 серпня ЦВК оголосила остаточні підсумки виборів президента. За офіційними даними, перемогу здобув чинний президент Білорусі Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла кандидатка від опозиції Світлана Тихановська. Решта кандидатів набрала менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи свідчили про протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.

Вибори в Білорусі проводили без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах почалися протести, які тривають до сьогодні. До акцій долучилися трудові колективи найбільших білоруських підприємств. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікаціях і вимагають проведення нових виборів. Для розгону протестувальників силовики застосовували спецзасоби, зокрема в Мінську вони використовували світлошумові гранати, гумові кулі й водомети.

Під час протестів затримали приблизно 7 тис. демонстрантів, сотні дістали травми й поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів. У СІЗО залишаються десятки людей.

16 серпня в Білорусі відбувся найбільший в історії мітинг – на опозиційну акцію протесту в Мінську, за оцінками білоруських журналістів, вийшло понад 200 тис. людей.

Тихановська сказала, що готова стати національною лідеркою і невдовзі провести нові президентські вибори. 14 серпня вона оголосила про створення координаційної ради для передання влади в Білорусі. 18 серпня у штабі Тихановської заявили, що координаційна рада готова до перемовин із Лукашенком.

Чинний глава держави сказав, що не згоден на проведення повторних виборів, і звинуватив координаційну раду опозиції у спробі захоплення влади.

ЄС не визнав результати виборів у Білорусі і вирішив запровадити санкції проти причетних до насильства і фальсифікацій.