Фаза "тривоги". Німеччина запустила другий етап плану щодо скорочення споживання газу
Другу фазу плану, її називають "тривожною", вводять, коли відбувається перебій у газопостачанні або є "надзвичайно високий попит на газ", ідеться в матеріалі. Проте планують, що ринок іще здатний впоратися із цими проблемами самостійно.
На цьому етапі комунальним підприємствам можуть дозволити підвищити ціни на газ для промисловості та домашніх господарств, але, як запевнив міністр, цього поки що не робитимуть, зазначило Reuters.
Але, пише агентство, якщо постачання російського газу газогоном "Північний потік – 1" залишиться на поточному рівні, до зими Німеччині не вдасться наповнити цільовий обсяг сховищ "без додаткових заходів".
Третій етап – "аварійну" фазу – введуть, якщо залишаться значні перебої з постачанням газу й високий попит, а становище неможливо буде "виправити без втручання держави". На цій фазі держава скоротить постачання газу промисловості. Паливо отримуватимуть лише об'єкти інфраструктури, такі як лікарні та приватні будинки.
Повне від'єднання постачання газу з боку Росії – лише "питання часу", упевнені експерти, із якими спілкувалося Deutsche Welle. Міністр економіки Німеччини назвав ситуацію з газом "серйозною", а скорочення постачання газу – "економічною атакою".
Контекст:
Після вторгнення РФ в Україну, яке почалося 24 лютого, країни Заходу ввели кілька пакетів санкцій проти Росії, а також почали масово відмовлятися від російських нафти та газу й шукати їм альтернативу.
До березня Німеччині надходило від Росії понад третину від її потреб газу, повідомляло Bloomberg. Після вимоги Кремля оплачувати газ у рублях Німеччина ввела перший ступінь аварійного плану – режим попередження.
14-го і 15 червня російський "Газпром" двічі оголосив про зниження прокачування газу в Європу трубопроводом "Північний потік" – із 16 червня до 67 млн м&³3; на добу. У Єврокомісії такі дії назвали "шахрайським ходом", повідомляло Reuters, і заявили, що через дефіцит російського палива електростанції країн ЄС переходитимуть на вугілля.