Фейгін: Китай готовий представляти Путіна, але на власних умовах. Він чомусь хоче все: і Тайвань, і Далекий Схід, і Східний Сибір, і Забайкалля
США і Китай уже погодили позицію КНР щодо вторгнення в Україну. Таку думку озвучив російський блогер і юрист Марк Фейгін в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.
Він припустив, що американський президент Джо Байден і глава Китаю Сі Цзіньпін обговорювали цю тему на саміті "Великої двадцятки" на Балі у листопаді 2022 року.
"Вони зустрічалися й чотири години розмовляли. І в мене таке відчуття, що вони саме погодили параметри певної, так би мовити, присутності у темі війни Китаю. Але я думаю, що умовою США було: "Ви знаєте, ми махнули рукою на Росію. Вона від вас залежна. Ну й робіть із нею що хочете. І за це ви нам припините війну в Україні і вплинете на Москву". Тому що вплинути більше немає кому. А хто вплине? Ердоган, папа римський? Ніхто не може на нього вплинути, а Китай може", – сказав Фейгін.
Він також припустив, що Пекін готовий враховувати інтереси Москви і навіть представляти їх, але з прицілом на затвердження своєї влади на Тайвані й можливу експансію у самій РФ.
"Китай-то готовий представляти Путіна. Ось у чому вся справа. На своїх умовах. Але вони чомусь хочуть усе разом і одночасно: просто і Тайвань, і Далекий Схід, і Східний Сибір, і Забайкалля. "Усе наше, і от іще щось дайте..." Тому, чесно кажучи, схоже на те, що вони зовсім... Їм кажуть: "Ви знахабніли вже. Так не можна", – описав ситуацію блогер.
Контекст:
20 березня голова КНР Сі Цзіньпін приїхав до РФ із державним візитом.
21 березня він провів переговори з Путіним. За підсумками вони заявили, що говорили і про Україну. Путін сказав, що Захід "вирішив воювати з Росією до останнього українця", тому "Росія змушена буде реагувати".
За словами Путіна, "Росія і Китай проводять незалежну й самостійну зовнішню політику" і "солідарно" працюють над формуванням "справедливішого і демократичнішого багатополярного світоустрою".
Сі Цзіньпін також сказав ЗМІ, що Китай виступає "за мир і діалог" і "активно сприяє примиренню та відновленню переговорів".
Окрім того, президент РФ і китайський лідер підписали дві спільні заяви, в яких ідеться про "поглиблення відносин всеосяжного партнерства та стратегічної взаємодії РФ і Китаю, які вступають у нову епоху", і про "план розвитку основних напрямів російсько-китайського економічного співробітництва до 2030 року".
Після візиту до Москви Сі Цзіньпін проведе телефонну розмову із Зеленським, прогнозували західні ЗМІ, але поки цього не відбулося.